Про це 24 Каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Він повідомив, що на Донецькому напрямку ворог намагається проривати лінію фронту, заходити в тил до наших угруповань та блокувати логістику з метою захоплення Донецької області.

До теми За добу фіксували 151 обстріл, – військовий ЗСУ розповів, що відбувається в Бахмуті

Окупанти розширюють географію свого наступу на Донеччині, це видно зі звітів українського Генштабу. Зокрема, вперше з'явилися дані про наступ на Куп'янському напрямку, окрім того, ворог продовжує атакувати Лиманський, Бахмутській, Авдіївський та Новопавлівський напрямки.

Яка мета окупантів

За словами Мусієнка, задача мінімум, яка ставиться перед російськими військами – це вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. До того ж повідомлення про наступ на Куп'янському напрямку з'являлися і раніше, українські сили оборони були готові до цього, наголосив мовець.

Він переконаний, що так російські війська намагаються розтягнути українські сили по лінії Кремінна – Сватове, для того, щоб ЗСУ не концентрувалися винятково на атаках в напрямку Кремінної.

Вони хочуть, аби наші сили готувалися до відбиття атак з боку, росіяни хочуть обійти з флангу на Куп'янськ. Плюс використовують близькість до кордону, там поруч Бєлгородська область,
– повідомив Мусієнко.

Він додав, окупанти обстрілюють українські позиції з території Росії. Головна мета росіян там – спробувати прорватися на Лиманський напрямок в бік Слов'янська. Це російські війська намагалися зробити раніше, але їх відкинули українські сили оборони.

Мусієнко про плани росіян: дивитися відео

ЗСУ тримають оборону на Донеччині

Мусієнко звернув увагу, що ворог намагається поновити наступальні дії на Лиманському напрямку протягом всього тижня, про це свідчать дані зі зведень Генштабу. Хоч росіяни і перекинули підкріплення на той напрямок, однак жодних тактичних здобутків не мають.

Попри те, що тривають інтенсивні бої і скільки ворог сил кидає на це, поки що, за винятком Соледара, не видно, щоб вони здобули якісь тактичні успіхи на цьому напрямку,
– резюмував Мусієнко.

Останні новини з Донецького напрямку

  • Військовослужбовці Національної гвардії України знищили черговий російський штурмовик Су-25. Наші воїни збили російський винищувач у районі Бахмута.
  • За словами пресофіцера 68 окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша, росіяни намагалися прорвати оборону Вугледару, однак їх гідно зустріли військові єгерської бригади. На сьогодні росіяни припинили штурмувати місто. Артилерійські дуелі тривають, але штурмових дій з боку ворога немає.
  • Окупанти перекинули під Вугледар спецпідрозділ швидкого реагування "СОБР". Як повідомив військовий експерт Олег Жданов, диверсій в лавах росіян побільшало і підрозділ буде їм запобігати.