Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Олег Жданов. Він наголосив, що українська армія готувалась до подібних наступальних дій ворога.

Дивіться також Посилює напрямки чи готує великий наступ: навіщо Росія нарощує сили й техніку

Американський Інститут вивчення війни повідомив про те, що російський наступ на сході ще тільки набирає темпу. Повідомляється, що росіяни досі не ввели в дію 2-гу мотострілецьку дивізію 1-ї танкової армії.

Росіяни можуть розширити фронт

Жданов припустив, що, імовірно, росіяни можуть спробувати піти у наступ від Сватового в напрямку Куп'янська.

Це може розширити масштаби наступальної операції, про яку ми говоримо вже не перший місяць і очікуємо початок наступальних дій з боку Росії,
– повідомив експерт.

Успішність цієї російської операції викликає у Жданова сумніви. Адже українська армія весь цей час активно готувалася до відсічі, зокрема і 2-ї мотострілецької дивізії.

Українська розвідка знає де вона перебуває і має інформацію про можливості цієї дивізії. Розвідка знає ймовірний напрямок наступу, резюмував військовий експерт.

Жданов про наступ росіян на сході: дивитись відео

Ситуація на сході: останнє

  • На східній ділянці фронту ворог зосередив велику частину особового складу своїх військ – мовиться про сотні тисяч солдатів. У Foreign Policy припустили, що в найближчі 10 днів противник може активізуватись.
  • Суттєво посилилося протистояння на Бахмутському напрямку. За свідченнями військових, вагнерівців в основному замінили російські регулярні частини, які зараз здійснюють штурмові дії на українські оборонні позиції.
  • Військовий аналітик Олексій Гетьман припускає, що росіяни можуть розпочати наступ на Лиманському напрямку. За даними очевидців, туди заїхало багато російських військових.