Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Михайло Шейтельман. Наразі росіянам не вдалося встановити повний контроль над містом.

Читайте також Соледар хотіли: військовий "Мадяр" показав потужну "бавовну" в місті

Як зазначив Шейтельман, починаючи з літа 2022 року, російська армія не здобула жодних перемог на полі бою в Україні.

Навіщо Путіну Соледар

Політтехнолог вважає, що росіяни вперто штурмують Соледар, бо російському диктатору Владіміру Путіну зараз дуже потрібні хоча б якісь здобутки на фронті.

Головна проблема полягає у тому, що Путін забрав у дружин та матерів 300 тисяч росіян. А ще й у роботодавців, що, можливо, навіть важливіше, ніж дружини та матері. Тепер він має якось відзвітувати за ці 300 тисяч, із яких приблизно 50 тисяч вже загинули,
– зазначив Шейтельман.

Він нагадав, що 21 вересня 2022 року у Росії оголосили так звану "часткову" мобілізацію. У рамках цього призову російська армія поповнилася як мінімум на 300 тисяч людей.

"Путін їх забрав – і що? За їхньою допомогою віддав Херсон?" – зауважив Шейтельман.

Стрім Ірини Узлової та Михайла Шейтельмана: дивіться повне відео

"Для росіян розкрутили Соледар"

Шейтельман пояснив, що тепер російському диктатору потрібно продемонструвати населенню Росії, що мобілізацію проводили недарма.

"Мовляв, ось захопили Соледар. Це українці знають, що це невелике місто, у якому до війни жило трохи більш як 10 тисяч людей. А для росіян Соледар так розкрутили, що, ймовірно, вони впевнені, що він виглядає як якийсь Дубай", – сказав політтехнолог.

Він додав, що російська пропаганда довго й успішно "продає" населенню будь-яку тему, часто викривлюючи роль тих чи інших речей.

Ситуація у Соледарі: коротко

  • У районі Соледара на Донеччині уже тривалий час точаться запеклі бої між українськими захисниками та російськими окупантами, які намагаються взяти місто. Речник Східного угруповування військ Сергій Череватий повідомив, що "статус у міста – не російський". Українські підрозділи там б'ються, завдаючи постійної шкоди ворогові.
  • У Міноборони Великої Британії констатували, що Україна зберегла позиції у Соледарі та навіть просувається до Кремінної. Звісно, на цьому напрямку тривають запеклі бої, однак воїнам ЗСУ вдається відбивати атаки російських найманців з ПВК "Вагнера".
  • Литовський військовий експерт Аурімас Навіс зазначав, що Соледар для російської армії не має великого стратегічного значення. За його словами, місто більше є символом, адже росіянам потрібна хоча б маленька перемога на фронті.