Такий сценарій навіть не розглядають, адже він призведе до численних жертв. Залужний наголосив, що бойовики свідомо обманюють жителів Донбасу та загострюють ситуацію.

Важливо На Донбасі вже почалась "евакуація" цивільних – російські ЗМІ

Я звертаюся до жителів тимчасово окупованих територій – не вірте брехні окупаційної влади! Вас використовують для ескалації ситуації з метою розв’язання чергового кровопролиття,
– наголосив Залужний.

Бойовики брешуть про "наступ України"

Військовий наголосив, що заяви ватажків бойовиків про нібито наступ ЗСУ та силові сценарії звільнення окупованих територій не відповідають дійсності. Цю інформацію підтвердили в ОБСЄ. Залужний вкотре повторив, що військово-політичне керівництво України не планує і не проводить ніяких наступальних операцій. Використовують лише дипломатію.

Ба більше, навіть зараз, коли бойовики постійно зривають тишу, українські військові відповідають тільки у випадку загрози життю.

"Ми не піддаємося на провокації. Ми не стріляємо по житловим районам, де бойовики цинічно розмістили свої позиції", – додав командувач.

Ворожа пропаганда працює посилено

Залужний спростував заяви про диверсійні групи зі складу ООС, що нібито планували підірвати хлор на очисних спорудах в Горлівці.

Він додав, що пропаганда в ці дні сіє у геометричній прогресії, тому закликав жителів Донбасу вірити тільки офіційним джерелам.

Дивіться відеозвернення Валерія Залужного:

Що цьому передувало

  • Окупанти 18 лютого заявили, що місцеве населення Донбасу будуть евакуйовувати до Росії, а саме у Ростовську область. Бойовики поширюють фейк про те, що ЗСУ нібито збираються наступати.
  • В окупованому Донецьку виникла паніка . На заправках та біля банкоматів утворились черги. Запрацювала сирена "громадянської оборони".
  • У Кремлі спочатку заявили, що їм про плани бойовиків щодо евакуації нічого невідомо. Однак потім речник Путіна Дмитро Пєсков сказав, що президент Росії готовий платити 10 тисяч російських рублів кожному "евакуйованому".

Важливо – Окупанти обстрілюють житлові будинки | На цю хвилину: