Президент України Володимир Зеленський вирішив сам пояснити цю ситуацію під час брифінгу, де він і представив нове призначення.

Важливо: Нові керівники ОДА: що про них відомо

Напередодні низка ЗМІ поширили інформацію про те, що брат Павла Кириленка воює на боці сепаратистів. Відповідна інформація є і у базі "Миротворця" – там вказаний чоловік на ім'я Євген Кириленко. Він на два роки старший від теперішнього голови Донецької ОДА Павла, має однакове з ним ім'я та по батькові. Окрім того, він колись був зареєстрований у тій ж квартирі у місці Маківка, що й Павло.

Коментуючи це, глава держави наголосив, що контакту з братом Павло Кириленко не підтримує "через політичні суперечності".

Я бачив велику кількість інформації з приводу того, що брат Паші (Павла Кириленка – 24 канал) працює там десь в "ДНР", служить і так далі. Я розумію, що йому незручно про це говорити. Давайте, я скажу. Там живуть такі ж українці, як і ми. Ми маємо це пам’ятати,
– сказав президент.

Зеленський зазначив, що у Кириленка-голови ОДА на окупованій території справді залишилися батьки і брат.

"Там живуть такі ж українці, як і ми. Ми маємо це пам’ятати. Звісно, в Паші там сім’я, батьки, там брат у нього. Батьки там живуть. Це їхня земля. Вони вважають себе українцями і нікуди не хочуть переїжджати… Це їх вибір", – пояснив він.

Павло Кириленко та Євген Кириленко


Євген Кириленко у базі "Миротворця"

Водночас глава держави наголосив, що для Павла Кириленка питання брата – "хворе". Із ними він "не розмовляє".

З братом людина не розмовляє через політичні суперечності. Паша (Павло Кириленко Ц 24 канал) залишив ту територію, перебуває в Україні, працює в Україні з перших днів окупації наших територій,
– додав Зеленський.

Кабінет міністрів на засіданні 26 червня проголосував за подання президенту Володимиру Зеленському 8 кандидатур на посади голів Обласних державних адміністрацій – детальніше читайте за посиланням.

Що відомо про Павла Кириленка?Він народився у 1986 році, уродженець Донеччини. Отримав освіту за спеціальністю "правознавство" у Національній юридичній академії ім. Ярослава Мудрого. З 2008 року працює в органах прокуратури. Підполковник юстиції. Наказом генпрокурора призначений військовим прокурором Ужгородського гарнізону Західного регіону 22 вересня 2017 року.

Кириленко одружений, має двох дітей. Його дружина володіє квартирою, гаражем та земельною ділянкою в окупованій Горлівці. Сам Кириленко орендує квартиру в Ужгороді та має у власності житлплощу у Львові.

Дивіться пряме включення кореспондента 24 каналу: