Створення платформи Brave Inventors було ініційовано наприкінці минулого року українською компанією COSMOLOT. Метою проєкту стала суттєва допомога фронту та розвитку українських винаходів. Наразі Brave Inventors перетворилась в єдиний хаб для всіх, хто зацікавлений в наближенні Перемоги.
Дивіться також Допомагає пришвидшити роботу ЗСУ: як підтримати розробку для систем Sivalka на Brave Inventors
Головна мета платформи – дати можливість українським стартапам на військову тематику реалізуватися та отримати підтримку інвесторів та волонтерів.
Головні досягнення платформи
Нині розвиток хабу відбувається у кількох напрямках:
- Залучення винахідників. На платформі вже є понад 50 команд-винахідників. Серед розробок: ударні та розвідувальні дрони, позашляховики, медичне обладнання, роботизовані сапери та багато інших винаходів. На платформі представлені проєкти на різних стадіях розробки, але всі вони щодня удосконалюють свої вироби разом з експертною групою Brave Inventors. Більшість винаходів вже неодноразово тестувалася в реальних умовах передової та має позитивні відгуки від ЗСУ.
- Залучення партнерів. Минулого місяця платформа залучилася підтримкою нових партнерів. Конструкторське Бюро "Берил" допомагає з експертизою виробів та аудитом проєктів. Національна агенція стратегічних комунікацій підтримує винахідників на інформаційному рівні серед органів державної влади, а Центр оборонних інновацій DEUS поширює інформацію про винахідників серед оборонних структур та допомагає з обліковими процесами.
- Фінансування винаходів. Інвестиції у розмірі 300 000 гривень вже отримав винахід київської команди розробників багі DRACARYS. Це автомобіль, що не знає перешкод. Він залучив кошти завдяки благодійному турніру компанії COSMOLOT. Також допомогу в 3,5 мільйони отримала компанія UADynamics, що виробляє ударні БПЛА Punisher. Компанія COSMOLOT підтримує цих розробників на постійній основі. Кейс COSMOLOT демонструє приклад дієвої допомоги фронту, обравши для фінансування конкретний винахід з платформи.
Керуючись цим прикладом, Brave Inventors вбачає співпрацю з B2B сектором з метою залучення українських компаній до підтримки українського винахідництва. Також невелике фінансування надходить і від громадян, що свідчить про небайдужість населення та прагнення Перемоги. Всі профінансовані винаходи з платформи Brave Inventors виробляються для подальшої передачі на потреби ЗСУ, з метою посилення фронту сучасними та актуальними українськими розробками.
- Популяризація українського винахідництва. Співпраця Brave Inventors з українськими та міжнародними ЗМІ дають потужну медійну та комунікаційну підтримку винахідникам. Головна мета – залучити якомога більше потенційних інвесторів та партнерів проєкту. Стимулюючи розвиток винахідництва зараз, Brave Inventors допомагає фронту дієвими українськими розробками та створює плацдарм для майбутнього росту економіки завдяки військово-промисловій галузі.
Сміливі створюють майбутнє!