Британські науковці переконані - вони знайшли новий спосіб отримання біопалива шляхом переробки трави. Бюджет дослідницького проекту - 32 мільйони доларів. Втім, дослідження варте коштів, адже спеціально вирощена трава містить багато цукру, до того ж може рости практично усюди.
"Це - багаторічна трава, її не потрібно кожного року знову сіяти. Вона містить багато водорозчинного цукру, який ми легко можемо перетворити у спирт, або молочну кислоту", - каже науковець Майк Моріс.
Інновація корисна й тим, що виробництва трав’яного пального є екологічно чистим. Зібрану траву та міскантус, пресують через спеціально сконструйовані машини і отримують багатий на цукор сік. Отримана молочна кислота очищається та використовується у виробництві косметики, ліків, фарб та екологічно чистого пластику. Відходи перероблять у біовугілля, або ж згодовують тваринам.
"Одним із завдань є розробити біопаливо. А далі дослідити його застосування: чи можна ним заправляти авто, чи використовувати у системах центрального опалення вдома", - каже науковець Стівен Фіш.
Проект британських науковців викликав зацікавленість в усьому світі. І недивно, адже ми дуже скоро можемо отримати цілком нове пальне.