У британському порту стався вибух на суперяхті

Як стало відомо, на борту було близько 9 тонн дизельного пального. Через це судно горіло як смолоскип, чорний та густий дим піднявся у повітря та забруднив його.

Може зацікавити В американському Канзасі вирував торнадо: є жертви і руйнування

Інцидент стався під час стоянки в місті Торкі, близько полудня суботи, 28 травня.

За інформацією, спочатку пролунав вибух, потім величезне полум’я і стовп чорного диму піднявся над пристанню.


У Британії після вибуху на борту затонула суперяхта / Фото SWNS

Пожежникам вдалося загасити вогонь майже за 6 годин, але врешті-решт яхта затонула. На щастя, обійшлося без жертв, оскільки під час вибуху судно вже встигло відірватися від причалу. При цьому один зі свідків стверджує, що в кінці пірсу були заблоковані декілька людей.


Пожежники гасили вогонь майже 6 годин / Фото SWNS

Ми вважаємо, що проблем із якістю повітря немає, але ми стежимо за ситуацією. Оскільки яхта затонула, а на борту було близько дев'яти тонн дизельного палива, ми зосередимося на ліквідації забруднень,
— заявили в Агентстві з охорони довкілля Британії.

Також в Агенстві рекомендували мешканцям будинків поблизу порту залишатися із закритими вікнами через задимлення.

Що відомо про суперяхту

Назва яхти – Rendezvous. Її вартість – 6 мільйонів фунтів стерлінгів. Відомо, що супер'яхта була побудована 2010 року і пришвартована в гавані не менш ніж місяць.


Який вигляд мала яхта, яка вибухнула та затонула / Фото Jonathan Blacker

Водночас, хто власник судна й, чому стався вибух та загоряння поки не повідомляють.

До теми – У Британії після вибуху на борту затонула суперяхта: дивіться відео

Арешт російських яхт через санкції: коротко

  • На тлі збройної агресії Росії в Україні проти країни-загарбника почали вводити санкції. Вони поширюються і на активи росіян.
  • Так, у США діє спеціальна група KleptoCapture, яка займається пошуком та конфіскацією активів росіян, які потрапили під санкції та намагаються обійти їх, приховавши своє майно. Зокрема, 14 квітня поліція Фіджі затримала яхту, яка пов'язана з російським олігархом Сулейманом Керімовим. Трохи згодом, 6 травня, цю яхту конфіскували, оскільки окружний американський суд округу Колумбія видав ордер на її арешт судна. Слід зауважити, що вартість цієї яхти – понад 300 мільйонів доларів.
  • Не обійшлося без арештів майна російського президента Володимира Путіна. Так, 7 травня Італія наклала арешт на його яхту Scheherazade, яка розмішувалась у провінції Маріна-ді-Каррара.
  • Також у Німеччині арештували яхту Luna вартістю 400 мільйонів євро, власником якої є російський мільярдер Фархад Ахмедов.
  • Водночас, зовсім нещодавно стало відомо, що на яхтах, які належать підсанкційним росіянам, почали вимикати систему ідентифікації. Олігархи з Росії бояться арешту елітної техніки.

Раніше – Франція арештувала 86-метрову яхту глави "Роснєфти" Сєчина: дивіться відео