Збоїв у роботі послуги не прогнозують. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на Валерію Коваль, заступницю директора розвитку електронних послуг Мінцифри в ефірі телемарафону.

Дивіться також Відстрочка для студентів та аспірантів: стало відомо, коли у Резерв+ відновлять послугу

Які нюанси процедури бронювання

Збоїв у системі не буде, оскільки є покроковий алгоритм дій, які має зробити керівник підприємства.

Для отримання бронювання на порталі "Дія" треба обрати послугу бронювання, ввести дані працівника і відправити на обробку. Якщо підприємство вже має статус критичного, то така заява обробиться без очікування 72 годин.

Якщо ж бронювання невдовзі закінчується, то підприємство може анулювати чинне бронювання і подати одразу на нове. Протягом 72 годин воно буде видане, якщо підприємство має статус критичного.

Так підприємство може вчасно перебронювати своїх важливих працівників.

Нагадаємо, Михайло Федоров 14 січня повідомив, що керівники критично важливих підприємств тепер можуть завчасно подавати списки на бронювання працівників. Критичні підприємства можуть подати заяви на бронювання з 22 січня до 1 березня 2025 року без очікування 72 годин. Він вказав, що актуальне бронювання діє до 28 лютого 2025 року, однак можна скасувати його завчасно та оформити нове без перерв.

Підприємці повинні оновити статус критичності до 28 лютого: подати пакет документів, що підтверджує відповідність критеріям, до відповідного державного органу – Мінекономіки, Мінагро, Міненерго, Мінцифри чи іншого.

Як повідомлялося, в Україні скасували статус "обмежено придатний", і громадяни з цим статусом повинні пройти повторний медогляд до 5 лютого 2025 року, інакше можуть отримати штраф.

Штраф за непроходження ВЛК вчасно становитиме від 17 до 25,5 тисяч гривень, але може бути скасований за наявності поважної причини.

Водночас військовий юрист Тарас Боровський зазначає, що такий штраф за неактуалізацію статусу "обмежено придатний" отримати цілком можна. Але це не означає, що всі, хто цього не зробив з 6 лютого автоматично отримують штраф.

Оновити статус до 5 лютого необхідно, але, за його словами, закон не зовсім чітко визначає: чи потрібно особам самостійно йти в ТЦК, чи їх викличуть повісткою.