Міністерство економіки нещодавно втрапило у низку скандалів, пов'язаних з бронюванням працівників онлайн-казино та служби доставки. Заступник міністра економіки Ігор Фоменко розповів, як у його відомстві планують налагодити процес бронювання для різних підприємств.

Дивіться також Цифри перевищили очікування: Міноборони озвучило, скільки українців уже скористались Резерв+

Чи планують зменшувати відсоток заброньованих працівників

За словами представника Мінекономіки, згідно з діючою процедурою бронювання, є категорії підприємств, які забезпечують складові Сил безпеки і оборони в озброєнні та військовій техніці. Також є підприємства оборонно-промислового, паливно-енергетичного комплексу, які мають можливість бронювати своїх військовозобов'язаних співробітників до 100%. Це прописано в окремій постанові Кабінету Міністрів.

Минулого тижня були внесені зміни, де ремонтні бригади, які відновлюють підприємства паливно-енергетичного комплексу, зв’язок, інтернет після уражень, зокрема в прифронтовій зоні, можуть бути також заброньованими до 100%. Це робиться за окремими списками, які мають затверджувати Міненерго або Мінцифри, або Мінстратпром,
– уточнює Ігор Фоменко.

Стосовно зменшення відсотка заброньованих заступник міністра економіки говорить, що треба окремо аналізувати ситуацію, аби розуміти наслідки таких дій. Після цього вже можна буде ухвалювати збалансоване рішення.

Що нині відомо про правила бронювання працівників

  • У Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості України внесли зміни до критеріїв, які дають підставу для бронювання від 50% працівників незалежно від військово-облікової спеціальності.
  • Так, підприємства чи організації, що працюють на оборону, мають бути виконавцями чи співвиконавцями державних контрактів або договорів та отримувати державну підтримку. До того ж товари оборонного призначення обов'язково мають бути поставлені до військових частин ЗСУ та інших військових формувань.
  • Також підприємства, які відповідають певним критеріям, матимуть змогу вступити до так званого Клубу білого бізнесу, що надає "економічне бронювання" від мобілізації.
  • Кабмін дозволив бронювати без обмежень працівників критично важливих підприємств паливно-енергетичного комплексу. Також це нововведення стосується ІТ-спеціалістів.