Зміни стосуються тих критеріїв, які дають підставу для бронювання від 50% працівників незалежно від військово-облікової спеціальності.
Дивіться також Скільки військовозобов'язаних уже оновили свої дані через "Резерв+": Міноборони назвало цифру
Відтепер підприємства, установи та організації, які задіяні у виробництві товарів, виконанні робіт і наданні послуг оборонного призначення з розроблення, виготовлення, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової та спеціальної техніки, боєприпасів, їх складових частин, мають відповідати одному з двох критеріїв:
- Бути виконавцем чи співвиконавцем:
- державного контракту з державним замовником у сфері оборони щодо виробництва товарів, виконання робіт та надання послуг, зазначених у попередньому абзаці;
- договору щодо виробництва товарів оборонного призначення за кошт інших позабюджетних джерел, які не заборонені законодавством України.
До того ж товари оборонного призначення обов'язково мають бути поставлені до військових частин ЗСУ та інших військових формувань.
- Отримувати фінансову державну підтримку у вигляді грантів згідно з Порядком надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони (Brave1), затвердженим постановою Кабміну від 8 березня 2024 року.
Що зміниться
Зміни фактично розширюють перелік критеріїв. Перший об'єднує ті два, які були чинні до цього часу, додаючи при цьому позабюджетні джерела фінансування.
А другий дає можливість мати підставу для бронювання компаніям, які перебувають на стадії розроблення свого продукту у сфері ОПК.
"Для тих підприємств, які вже розпочали шлях згідно з процедурою, чинною до цього часу, нічого не змінюється", – наголосили в Міністерстві.
До теми В Україні тільки 4 тисячі заброньованих з ІТ-компаній, – Федоров
Бронювання працівників: актуально
- 18 травня набув чинності новий закон про мобілізацію. Документ розширив список професій, представників яких можуть забронювати.
- Законопроєкт про мобілізацію вводить нові категорії громадян, яких можуть забронювати від призову: народні депутати та їхні помічники; бенефіціарні власники підприємств критичної важливості; державні службовці, задіяні в аналітиці законопроєктів або підтримці роботи інформаційно-комунікаційних технологій Верховної Ради та Кабміну.
- До речі, нещодавно суспільство різко відреагувало на інформацію про можливість бронювання працівників шести компаній, серед яких: Glovo, рекламне агентство та компанії з американськими власниками.