До вчорашнього вечора в Інституті розглядали два подільші варіанти розвитку подій - югославський та білоруський.

Так званий "югославський" передбачав би локалізацію протесту в західних областях України з центром у Львові, спробою його силового придушення і введенням зовнішнього управління для примирення конфліктуючих сторін. "Білоруський" сценарій припускав би різке згортання прав і свобод, серед яких - свободи зібрань, свободи слова, арешти політичних лідерів і активістів Євромайдану, самоізоляціонізм влади.

Експерти, однак, заговорили про третій сценарій - український. На такі думки їх наштовхують сьогоднішні події в Україні.

Такий варіант подальшого розвитку ситуації передбачає радикалізацію протесту, самовизначення громадян, в т.ч. політиків, журналістів, силовиків, власників ЗМІ. А також - переформатування парламенту в ході чергової сесії (як варіант - зміна позиції позафракційних депутатів і частини депутатів ПР, що входить до групи Фірташа-Пінчука, очолювану Тігіпком), формування в парламенті нової більшості , повернення до Конституції 2004 року або призначення позачергових виборів.

Це може означати зміну формату влади через рішення парламенту під тиском Євромайдану.

Цей сценарій нагадує події 2004 року з тією відмінністю, що події розгортаються на тлі близького до дефолту стану економіки та радикалізації протесту. В української влади дуже вузький простір для маневру, тому що російське керівництво фактично дистанціювалася від дій української влади, а Захід одностайний у засудженні цих дій, - пояснили експерти.

Читайте також: Начальник київської міліції готовий піти у відставку

Нагадаємо, раніше в Міністерстві внутрішніх справ заявляли - жорстких заходів щодо мітингувальників, не застосовують.

Однак сьогодні вранці "Ягуар" оточив Майдан, "беркутівці" розпочали розгін після 4 ранку, коли тут було кілька сотень людей. "Беркут" бив людей кийками, валив на землю, заламував руки, люди втікали і ховалися у подвір'ях будинків.

Є багато поранених. Деяких активістів повезли до райвідділку.