Більшість вакансій для кваліфікованих працівників
Про це розповів заступник міністра освіти і науки Дмитро Завгородній, посилаючись на дані спільного дослідження МОН та міжнародних партнерів, інформує 24 Канал.
Дивіться також Трудова криза: хто може стати новою робочою силою для бізнесу в Україні
За його словами, 26% пропозицій на ринку праці стосуються робітників з інструментом, 25% – обслуговування обладнання, ще 12% – найпростіші професії. Водночас більшість безробітних, зареєстрованих у службі зайнятості, мають вищу освіту та шукають роботу, що відповідає їхній кваліфікації.
"Це створює помітний дисбаланс – фахівців бракує, або їхні навички не відповідають запитам роботодавців", – зазначив Завгородній.
Що із цим робити
Щоб скоригувати ситуацію, уряд розвиває освіту дорослих: безробітні, ветерани, переселенці та всі охочі можуть швидко опанувати нову професію. За останні роки цим шляхом пішли вже десятки тисяч українців. Професійно-технічна освіта залишається ключовим майданчиком для такого навчання.
Окремий акцент – на інфраструктурі. Щороку планується оновлювати щонайменше 100 майстерень і лабораторій у закладах профтехосвіти. Минулого року модернізували 88 майстерень, цього – 89, ще понад 50 – за підтримки міжнародних партнерів.