Що передбчає законопроєкт
Законопроєкт передбачає, що самі платформи будуть утримувати податки з фізичних осіб, які продають товари або надають послуги, але не є офіційно зареєстрованими підприємцями. Йдеться не про додаткове оподаткування, а про сплату вже теперішніх податків, розповів голова парламентського комітету з питань фінансів Данило Гетманцев в інтерв'ю "Фокусу", передає 24 Канал.
Дивіться також Які зміни чекають на ФОПів з 1 червня – податки, ліміти, звітність
"Закон не стосується підприємців, які працюють легально. Він спрямований лише на тих, хто багато років продає товари чи надає послуги без сплати податків. Фактично ці особи вже мали б сплачувати 18% ПДФО і 1,5% військового збору. Натомість нова модель пропонує пільгову ставку – лише 5%", – пояснив депутат.
Коли впровадять зміни
Гетманцев наголосив, що остаточного рішення щодо законопроєкту ще немає: комітет лише починає збір позицій від бізнесу, громадськості та уряду. Попереду – велике публічне обговорення.
Також він прокоментував ситуацію з листами від податкової, які деякі українці отримують у зв'язку з транзакціями через NovaPay. За його словами, такі звернення мають стосуватися виключно випадків прихованої підприємницької діяльності, а не побутових переказів.
Правила гри у сучасному бізнес-світі стрімко змінюються. Сьогодні як ніколи важливо дбати про баланс роботи та відпочинку, щоб мати сили та натхнення підкорювати нові бізнес-вершини. І Škoda Karoq легко допоможе з цим. З понеділка по п’ятницю будь на зв’язку навіть в дорозі за допомогою бездротового підключення телефону. А у вихідні сміливо рушай з родиною на відкриття нових місць, завдяки Off-Road режиму. І це далеко не все…
"Перед тим як надсилати запит, податківець повинен переконатися, що йдеться саме про підприємницьку діяльність, яка призводить до значних втрат бюджету", – додав Гетманцев.