Податківці розкрадали гроші українських компаній

У СБУ розповіли, що кіберфахівці припинили розкрадання активів українських компаній, які опинилися на тимчасово окупованих територіях нашої держави. До розкрадання були причетні посадовці Державної податкової служби.

Читайте також В Україні змінять частину податків: скільки й кому доведеться платити та які штрафи повернуть

Встановлено, що до незаконної діяльності причетний керівник управління з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області та два його підлеглі колеги,
йдеться у повідомленні СБУ.

Як діяли недобросовісні податківці

Схема полягала у махінаціях із ПДВ. Зокрема, вони привласнювали "податковий ліміт", який належав українським компаніям, що опинилися під тимчасовою окупацією. Це давало їм право сплачувати менше власного ПДВ і заробляти на цьому десятки мільйонів гривень.

Для реалізації схеми її учасники несанкціоновано втручалися у податкові бази даних і підробляли цифрові підписи керівників компаній.

Це дозволило таким недобросовісним податківцям в електронних кабінетах платників податків тимчасово непрацюючих підприємств реєструвати фіктивні господарські операції з афілійованими комерційними структурами.

Оборудки проводилися без відома керівників підприємств з непідконтрольних територій і мали на меті викрадення їхніх активів шляхом безпідставного перенесення на них зобов’язань зі сплати ПДВ.

Що загрожує правопорушникам

Наразі трьом чиновникам і двом їхнім спільникам, у тому числі "бухгалтерці", яка вела чорну бухгалтерію ділків, повідомлено про підозру за двома статтями ККУ:

  • ️стаття 185 (крадіжка, вчинена в особливо великих розмірах);
  • ️стаття 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї).