У Польщі збільшується кількість українських підприємців

Українці становлять майже половину іноземних підприємців, які ведуть несільськогосподарську діяльність у Польщі. Найчастіше українці реєструються як ФОПи.

Читайте також Протести на кордоні: влада Польщі хоче посилити контроль українських вантажівок

Нині в Польщі вже понад 46 тисяч іноземців, які ведуть підприємницьку діяльність, і вона динамічно зростає.

Іноземці як підприємці мають ті самі права в ZUS, що й громадяни Польщі, але також і ті самі обов’язки. Наприклад, під час створення ФОП вони можуть скористатися пільгами у вигляді початкової допомоги, внесків на пільгових умовах або невеликої допомоги ZUS.

Водночас повинні зареєструватися та у відповідний час знімати себе з соціальне страхування, реєструвати та знімати з реєстрації свою компанію, а також вчасно розраховуватися та сплачувати внески,
— каже регіональний прессекретар ZUS в Опольському воєводстві Себастьян Щурек.

Кількість застрахованих у ZUS на кінець вересня цього року становила 16 мільйонів 184 тисячі осіб, тобто на 41 тисячу більше, ніж роком раніше.

6,9% від загальної кількості застрахованих мали іноземне громадянство.

Найбільше підприємців — серед українців

21,6 тисячі платників вказали під час реєстрації громадянство України. Ще рік тому українці становили третину іммігрантів-підприємців, а зараз — майже 47 відсотків.

Осінні дані ZUS показують, що більшість людей із закордонними паспортами веде бізнес у найбільших польських агломераціях.