Тенденції ринку праці

Статистика каже, що з 24 лютого 2022 року до вересня 2023 року ринок праці відновився на 92%. Про це розповіла керівниця напрямку OLX Робота та Послуги Марія Абдулліна на заході "Ринок праці під час війни", передає 24 Канал.

Цікаво Бізнес погіршив свої ділові очікування вперше за кілька місяців: все зіпсував "кадровий голод"

Особливо зріс попит на "блакитних комірців", кількість пропозицій роботи зросла аж на 113%. Також до топу професій, які активно шукає бізнес, увійшли продавці, водії, різноробочі, кухарі, вантажники, швачки/кравці, продавці-консультанти, охоронці, баристи та прибиральники.

Якщо ми подивимося стосовно того, на які вакансії найбільше кандидатів відгукується, то побачимо, що високий відсоток зашито саме у спроби знайти підробіток до основного виду діяльності. Здебільшого це ті вакансії, які мають низький поріг входу в професію,
– розповіла Марія Абдулліна.

Найбільша кількість відгуків зафіксована в Київській, Одеській та Дніпропетровській областях. Що стосується приросту заробітньої плати, то наразі лідерами є агробізнес, лісове господарство та охорона – від 4 250 до 4 800 гривень на місяць.

Центральні та західні області "просідають" у відгуках на одну вакансію ще більше, ніж до початку повномасштабного вторгення. Причиною цьому є міграція та виїзд людей за кордон.

Інклюзивне працевлаштування

Станом на сьогодні роботодавці мають в штаті 23% осіб з інвалідністю та 14% осіб зі статусом "учасник бойових дій". Бізнес готовий активніше долучатися до процесу, але потребує кроків назустріч від держави. Зокрема, йдеться про податкові пільги, компенсація витрат на професійну підготовку та на облаштування робочого місця.