Ситуація зі злочинами, скоєними під час Революції Гідності, дуже складна. Про це заявив генеральний прокурор України Руслан Рябошапка в інтерв’ю "Інтерфаксу-Україна".

Важливо: Справи Майдану – повернули попередній склад прокурорів

Рябошапка наголосив, що слідство не дало суспільству відповіді на ключові питання. За його словами, частина матеріалів просто зникла, по інших моментах слідство просто саботувалося.

Проблема в тому, що слідство досі було таким чином організовано, що не вдалося вийти на цих керівників або замовників. Тому ми бачимо справи в основному по рядових виконавцях, міліціонерах, суддях або прокурорах, а власне доказів того, хто був замовником, хто приймав ці рішення, ми поки що суспільству надати не можемо,
– пояснив генпрокурор.

Рябошапка вважає, що передача справ на розслідування ДБР дасть результати – і щодо встановлення замовників в тому числі.

"Той факт, що справи передані в ДБР, буде як раз поштовхом в розслідуванні, інші люди оцінять, що було зроблено, що не було, намагатимуться довести справи до суду", - сказав він.

"Видача ексберкутівців не перешкоджає слідству"

Рябошапка також додав, що видача ексбійців спецпідрозділу "Беркут" в межах обміну не перешкоджає розслідуванню справ Майдану.

Проблема з "беркутівцями" і той факт, що вони не в Україні, далеко не ключові в цих справах. Справа слухається в суді, немає просто самих підсудних,
– заявив він.

Водночас генпрокурор зазначив, що викликає запитання те, чому ексберкутівці 4 роки були під вартою без рішення суду.

Знайте більше: Ексадвокат Януковича Бабіков став заступником голови ДБР – що про нього відомо

Справи Майдану і ДБР: що треба знати

  • На посади в Державне бюро розслідувань погодили 32 кандидатів слідчих та прокурорів Генеральної прокуратури. Вони усі увійдуть до спеціального слідчого підрозділу у справах Майдану.
  • В листопаді в ДБР створили підрозділ з розслідування злочинів, скоєних під час масових протестів у 2013-2014 роках. Венедіктова заявила, що найближчим часом подасть на розгляд президенту нову структуру ДБР, яка передбачає збільшення кількості слідчих у справах Майдану.
  • Керівником призначили Олександра Буряка, який обіймає посаду заступника директора бюро.

Що важливо, раніше Буряка згадували у розслідуванні справи "плівок Вовка" журналісти Bihus.Info. У двох епізодах аудіозаписів голова Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк говорив про те, що рішення на користь заступника голови суду Євгена Аблова погоджували з заступниками директора ДБР Ольгою Варченко й Олександром Буряком.

До слова,Євген Аблов був суддею Майдану. Про можливий конфлікт інтересів заявила у фейсбуці адвокатка родин Небесної сотні Євгенія Закревська.