Про це 24 каналу сказав експерт Defense Express Іван Киричевський. Він зауважив, що нові мобілізовані, яким видали іржаві автомати, самі розуміють, що особливо вони не навоюють.

Зверніть увагу Зимою війна не зупиниться: кому на руку зміна погоди

Чи можуть росіяни накопичити ударну силу

Киричевський зазначив, що теоретично росіяни можуть знайти, чим оснастити й озброїти мобілізованих. Але річ у тім, чи зможуть вони накопичити ударну силу в 300 тисяч окупантів.

Справді, російські окупанти можуть готувати на зиму спробу якогось контрнаступу десь на Сході України, щоб спробувати або затримати наше просування, або відвоювати раніше втрачені позиції,
– зауважив експерт Defense Express.

За його словами, вони можуть накопичити певну кількість солдатів і навіть дати їм якісь танки. Можливо, навіть спробують виділити із цих "мобіків" приблизно 50 тисяч, щоб повторити щось на кшталт Арденнського наступу гітлера.

Є важливий нюанс щодо оснащення мобілізованих

Киричевський зауважив, що росіяни вже зняли зі зберігання свої Т-90А, які є відносно новими танками, й оснастили їх комплексом, який теоретично знижує їхню видимість для тепловізорів. Ці танки окупанти кинули в бій на Куп'янському напрямку.

Але важливий нюанс – мало просто дати зброю в руки "чмобікам", важливо, щоб вони її, вибачте, не профукали в бою,
– наголосив він.

Адже, заявив експерт Defense Express, якщо кадрова армія росії примудрилася втратити або кинутими, або знищеними приблизно 10 танків Т-90 під час крайніх боїв за Куп'янськ-Вузловий, то, те, як активно будуть кидати "чмобіки" свою техніку в бою – уже навіть складно передбачити.

Якщо вже вони одразу бачать, що їх очікує з тим, що їм дали іржаві автомати, то начебто здогадуються, що особливо вони не навоюють,
– сказав Киричевський.

Тобто, додав експерт Defense Express, така публіка дуже схильна насамперед кидати будь-яку складну й більш-менш відносно сучасну техніку в бою.

Мобілізація в росії: що відомо

  • Вранці 21 вересня владімір путін оголосив про часткову мобілізацію в росії, в рамках якої призвуть 300 тисяч осіб. Очільник країни-терористки аргументував цей крок "захистом" тимчасово окупованих територій в Україні.
  • Натомість російські ЗМІ повідомляють, що до лав окупаційного війська планують призвати 1 мільйон людей. Про це нібито йдеться у сьомому таємному пункті указу путіна. Хоча влада росії це заперечує.
  • Громадяни росії негативно відреагували на оголошення часткової мобілізації. Вони дуже активно почали шукати способи відстрочки від армії або можливість виїхати з країни.
  • Кремль перекладає провину за неспроможність російського уряду дотримуватись власних заявлених критеріїв мобілізації на місцеву владу. Як зазначили аналітики Інституту вивчення війни (ISW), мовляв, в усьому винна бюрократія на місцях.

Вас може зацікавити – вдале полювання на російські "Тигри": дивіться відео