"Серед головних переваг ядерної енергії - відсутність викидів. До 2050 року ми плануємо отримувати 60% всієї електрики саме від атомних станцій", - заявив заступник міністра промисловості та торгівлі Томас Хюнер.

Сусідня Австрія, поблизу кордону якої розміщені більшість чеських реакторів, таким рішенням вельми невдоволена. В розвитку атомної енергетики там не бачать сенсу. Самі австрійці від мирного атому відмовилися одразу ж після аварії на ЧАЕС. Наразі країна активно розвиває альтернативні джерела електроенергії.

"На нашу думку, це точно неправильний шлях. Розвивати ядерну енергетику після Чорнобиля та особливо Фукусіми - це нонсенс. Тому Австрія, як і решта Європи, головний акцент робить на розробці джерел відновлювальної енергії", - сказав міністр навколишнього середовища Австрії Ніколаус Берлаковіч.

Наразі чехи планують збудувати 2 нові реактори на АЕС Темелін. За багатомільярдний тендер змагаються росіяни, французи та американці. Переможця поки що невідомо, але і сторони, які програють, не образяться. Адже Чехія і надалі розвиватиме свою ядерну програму, отже, спеціалісти-атомники їм точно знадобляться.