Там кажуть, що все необхідне викладено у законі про військовий обов'язок та захист оборони Чеської республіки. І цю позицію чеського міноборони уже критикують у країні.

Дивіться також Обіцянку дотримано: Чехія передала Україні першу партію снарядів

Чехи не уявляють, що робити у випадку війни

Чеські військові експерти не підтримують такий підхід та зауважують, що самі чехи навіть не уявляють, що робити у випадку війни. Зокрема, бригадний генерал Франтішек Мічанек вважає помилковим те, що чеська влада мало обговорює обороноздатність країни та плани на кризу.

Бачите, німці не сприймають легковажно ситуацію, яка склалася внаслідок російсько-українського конфлікту, і намагаються усунути недоліки минулого, коли після закінчення холодної війни ми всі перебували у мирі та відклали планування війни,
– сказав він.

Мічанек зауважив, що у країні наразі не обговорюють навіть чисельність армії та її резерви. "Тут дискусія на тему чисельності армії та потреби в резервах заморожена, і єдине, що ми бачимо, – це розбіжності між міністром і начальником генерального штабу та брак спілкування", – додав генерал.

Попри заяви військових експертів, ексміністр і голова комітету з питань оборони Палати представників Чехії Любомир Метнар не вважає за потрібне обговорювати плани на можливу війну із Росією.

"Я не думаю, що нам довелося б створювати подібний документ. Міністерство внутрішніх справ і оборони у співпраці з армією та з огляду на поточну безпекову ситуацію вже оновили стратегічні документи, такі як оборонна стратегія Чеської Республіки", – заявив Метнар.

Політологи коментують таку позицію чеської влади та кажуть, що вона просто не хоче збуджувати пристрасті в суспільстві або ж те, що ситуація з безпекою в Чехії вважається стабільною.