Про це президент Володимир Зеленський сказав під час Діалогу Преспанського безпекового форуму.

До теми У Польщі назвали терміни будівництва сховищ для українського зерна

"Будь-яке серйозне обговорення архітектури безпеки у Європі має базуватися на тому, що треба звільнити Європу від ланцюгів залежності, які російська держава створювала протягом десятиліть", – сказав президент.

Мають врахувати при підготовці пакета санкцій

За словами Зеленського, безпека неможлива без звільнення від впливів Кремля. Він наголосив, що це важливо і для півночі Європи, і для півдня, і для заходу, і для сходу. Боротися з Росією за антиєвропейську політику можна за допомогою санкцій. Агресори назавжди мають запам'ятати ціну. Зокрема, й за продовольчу кризу, яка спричинить потік біженців.

Той, хто створює штучний голод, повинен стати глобальним ізгоєм і зазнати болісних збитків. Це має бути враховано при підготовці сьомого санкційного пакету ЄС,
– заявив Зеленський.

Що окупанти роблять з українським зерном

Колаборант Сергій Аксьонов, який з 2014 року став гауляйтером Криму, сказав, що зерно з України везуть через Севастополь. Він назвав окуповані території "звільненими".

"Зерно зі звільнених територій до Республіки Крим проходить транзитом, далі йде до Севастополя на продаж. Ми самі себе забезпечуємо зерном", – сказав Аксьонов.

Також загарбники крадуть цілими вагонами насіння соняшника. Його теж вивозять до Криму.

До речі Вивезення зерна: Україна, Росія та Туреччина призначать представника від міноборони

Історик про крадіжки зерна

Американський історик Тімоті Снайдер вважає, що Володимир Путін планує морити голодом кілька країн. Тобто черговим етапом у війні з Україною буде знищення та викрадення врожаю.

Снайдер наголосив, що Україна до 24 лютого була одним із провідних експортерів продуктів. Наразі росіяни блокують всі порти й прагнуть завдати колосальних збитків. За словами історика, десятки мільйонів тонн продовольства можуть гнити. Відповідно, голод буде як в Африці, так і в Азії.

Зверніть увагу – Зеленський на Преспанському форумі: дивіться відео