Відповідні поправки були подані до законопроєкту №3656 і можуть бути розглянуті Радою до кінця року.

За словами заступника глави ВАР Михайла Соколова, прийняття законопроєкту в другому читанні з такими доповненнями допомогло б вивести з тіні до 40% ринку молочної продукції.

Ми пропонуємо знизити ПДВ на продукти, які необхідні для збалансованого харчування українців. Інший аспект – ми зміщуємо баланс в сторону легальних виробників. Зрозуміло, що ті, хто працює "в тіні", ПДВ не платять. Відповідно, чим вище ПДВ, тим вище їх конкурентоспроможність в порівнянні з тими, хто працює легально. Якщо вдасться домогтися зниження ставки ПДВ на продукти переробки, то тіньовий ринок істотно скоротиться,
вважає Михайло Соколов.

Зі свого боку народний депутат, секретар аграрного комітету Іван Чайківський впевнений, що прийняття законопроєкту навіть у нинішній редакції позитивно позначиться як на державному бюджеті, так і на агровиробниках.

Скільки Україна виробляє зернових? Близько 70 млн тонн. З них 40-50 млн тонн ми продаємо. Тобто з цієї суми держава відшкодовує 20% ПДВ. У разі прийняття закону сума відшкодування зменшиться на 6% – до 14%. Це вигідно державі? Звичайно, вигідно. Держава тут не буде в програші. Аграрний сектор теж, тому що ці 6% будуть у вигляді оборотних коштів у агровиробника. Це допомога держави на окремі групи аграрних товарів і спосіб акумулювати гроші на розвиток таких виробництв,
сказав нардеп.

Єдині, кому запропонована модель невигідна, – суб'єкти, які працюють "в тіні" і заробляють на так званих податкових "скручуваннях". Політики і бізнес-групи роками покривають ці схеми. За різними оцінками, вони щорічно обходяться держбюджету в середньому в 60 млрд грн. Законопроєкт спрямований на підтримку легальних виробників і створює невигідні умови для "тіньовиків" і "скрутчиків".

"Я вважаю, що це досить прогресивний законопроєкт, який дасть досить серйозний стимул для розвитку аграрного сектора в цілому. Законопроєкт вигідний абсолютно всім агровиробникам, але саме тим, хто сьогодні працює офіційно і вчасно платить податки", – додав Іван Чайківський.

Нагадаємо, законопроєкт №3656 пропонує знизити ПДВ з 20% до 14% на окремі категорії продукції: на велику рогату худобу і живих свиней, незбиране молоко, пшеницю, жито, ячмінь, овес, кукурудзу, соєві боби, цукровий буряк, насіння льону, суріпицю, ріпак, соняшник, насіння і плоди інших олійних культур. 17 вересня 2020 року прийнято Верховною Радою в першому читанні.