Щодня жителі села Піски, що на Житомирщині, долають великий шлях, щоб набрати питної води. Це продовжується з тих пір, як санстанція та екологи зробили експертизу води із загального колодязя.
"Звернувся до санстанції, де сказали, що це повинна вирішувати місцева рада. На місці відповіли: "Звертайтесь до санстанції". Нам сказали, що різноманітні домішки, які перевищують норму в 1000 разів, і що цією водою неможна навіть митись", – повідомив місцевий житель села Піски Олексій Сабадаш.
Однак, причини забруднення фахівці не виявили. Натомість, місцеві певні, що виною всьому – нечистоти, які не очищують вже кілька десятків років. Внаслідок попадання стоків у ґрунт, а потім у підземні води, вода у загальному міському колодязі стала непридатною.
На початку 1990 років очисні споруди своє існування припинили, а консервний завод, на балансі якого вони знаходилися, ліквідували. Мешканці багатоповерхівок наполягали, щоб їх будинки та водогінно-каналізаційні мережі сільрада прийняла на баланс, але місцева влада відмовилась.
В обласній державній адміністрації запевнили, що вперше чують про багаторічну проблему села Піски, оскільки до них ніхто не звертався.
Якщо виникає будь-яка проблема в межах міста Житомира чи району, збирається комісія, яка повинна розглянути і доповісти вищому рангу. Проблеми, я вважаю, не було,
– заявив заступник обласного департаменту містобудування, архітектури та будівництва Геннадій Забродський.
Екологи ситуацію відмовились коментувати. Натомість в обласному управлінні водних ресурсів таки визнають можливість серйозного забруднення.
Наразі єдине, що залишається селянам, це ходити за чистою водою та очікувати дій чиновників.
Читайте також: Луцьк потерпає від нестерпного смороду