"Покров Богородиці" зникла у 84 році минулого століття з фондів Національного музею. Тоді вкрали 23 сакральних полотна. Піднявши на вуха всю міліцію Радянського Союзу відразу вдалося знайти дев’ять образів. Сім років тому повернули й ікону "В’їзд в Єрусалим" - знайшли її в Німеччині. Цьогорічна знахідка вельми втішила директора музею.

″Вона ночувала всю ніч в себе вдома вже. Серед тих ікон, з якими вона напевне десятки років перебувала в одному товаристві. І, кажу, вона є вдома″, - каже директор Національного музею ім. А. Шептицького Ігор Кожан.

Знайшла полотно не міліція. Ікону подарував російський колекціонер. Ігор Возяков придбав її у Швейцарії. Нині, на міжнародному антикварному ринку ікону, датовану 1560 роком, оцінюють у 350 тисяч євро. Та навіть така сума не завадила благородному вчинку, крадені речі щастя не приносять, - переконаний колекціонер.

″Розумієте в чому справа, гроші - їхню суть сьогоднішню можна цінувати до тих пір, допоки ти не зайшов в магазин: на чергові тряпки, на чергові речі. А важливі речі грошима не міряються″, - каже колекціонер з Росії Ігор Возяков.

На музейників колекціонер вийшов випадково: його реставратор, оглядаючи нову ікону, вирішив проконсультуватися про її походження.

″Мені було вислано фото через емейл. І я відразу побачила, що це наша ікона. Я була дуже вражена. Я ніколи її не бачила в кольорі. Тому що її викрали 27 років тому, у 84-му році, з Вірменського Собору. І тоді була тільки фіксація в чорно-білому варіанті″, - каже завідувач відділу давньоукраїнського мистецтва Марія Гелитович.

Ікона написана Дмитрієм. Вона унікальна. Адже "Покров Богородиці", датована XVI століттям, є хіба лише в Луцьку. Тепер вона буде в постійній експозиції Львівського національного музею.