Зайві 200 грамів ваги у вашій сумочці можуть врятувати черкаське довкілля. Місцеві кафе відтепер наливають напої у власні чашки відвідувачів.

Читайте також: Поліція викрила небезпечну банду, яка підсипала жінкам в каву психотропні речовини: є загибла

Ходити до кафе із власним горнятком – ініціатива черкащанки Лідії. Дівчина сама не розлучається із термочашкою. У такий спосіб вона відмовилась від використання одноразових стаканчиків, аби не забруднювати довкілля.

Пластикові стаканчики відправляють або на смітник, або просто спалюють. Їх не можна вторинно переробити. Можна навіть просто сидячи в кафе побачити, скільки людей беруть каву з собою. І як ідеш ввечері по місту, дуже багато смітників завалені цими стаканчиками,
– сказала ініціаторка ідеї Лідія Криштоп.

Ідею підглянула у Львові. І вже кілька місяців тестує її на собі в Черкасах. Спершу баристи дивувалися проханню налити кави в особисту чашку. Але зараз уже понад десяток закладів самі заохочують відвідувачів до цього. Пропонують знижку на напій, якщо відвідувач прийшов з власною тарою.

"Якщо ви берете каву у термочашку, то вона на смак буде відрізняться. Тому що таке горня зберігає тепло, температуру свою", – зауважила адміністраторка кафе Наталія.

Читайте також: У Сумах висадили саджанці американського горіха: відео

Найбільше цією ідею тішаться екологи. Бо через фарби та хімічні компоненти одноразовий посуд, навіть паперовий, не вважається макулатурую. І переробці не підлягає.

Паперові стаканчики ми не можемо віднести до групи безпечних відходів, бо вони є токсичними. В ідеалі, мають стояти окремо смітники для таких стаканчиків,
– зазначила екологиня Людмила Ткаченко.

До речі, кришечка, яку часто дають у кав'ярнях, аби не обпекти губи та язик, розкладається ще більше за стаканчики – 200 років.

До слова, у Львові від одноразових стаканчиків відмовилися ще минулого року. Спочатку одна кав'ярня пропонувала за це знижку від 5% до 10 %. Потім долучилися й інші заклади. У деяких чашку можна купити одразу на місці.