Тут народився славний богатир Ілля Муромець, що до 30 років не міг ходити, згодом приєднався до війська Володимира Великого, а на старість став монахом Києво-Печерської лаври.
Вже з кінця 17 століття область прославило містечко Ніжин. А все завдяки огіркам. Насіння мініатюрних огірків сюди привезли греки, вони й придумали особливий рецепт соління. У кінці 19 століття соління почали вивозити до Копенгагена, Берліна, Парижа, Лондона, Стокгольма. В радянські часи вже в 70 країнах світу можна було придбати банку головного ніжинського делікатесу.
До речі, в Ніжині народився український Магелан Юрій Лисянський, який разом із Крузенштерном здійснив перше в Російській імперії навколосвітнє плавання. Українець був капітаном корабля "Нєва". Обидва судна спочатку рушили до Копенгагена, далі — до Бразилії, острова Пасхи, де мореплавець провів астрономічні спостереження та уклав невеличкий словник, тоді до Гавайських островів, Китаю. А звідти і аж до Портсмута Лисянський проплив всього за 142 дні, не заходячи в жоден порт . На той час це був рекорд швидкості.
Є в області і свій Нобелівський лауреат — вчений-мікробіолог Зельман Ваксман — уродженець міста Прилуки. Премією удостоїли за відкриття стрептоміцину — першого антибіотика, ефективного при лікуванні туберкульозу.