Мешканці вулиці Гонти - проти зведення офісних приміщень. Мовляв, це руйнує їхні будинки, що можуть посунутись під впливом ґрунтових вод. Пані Лариса показує тріщини ззовні та всередині будинку. За 15 кроків від її оселі ведеться будівництво, воно і є причиною руйнування - переконує жінка.

“До 20 КАМАЗів постійно працювали, завантажувались, розвантажувались. Це величезні машини. Потім ці блоки завозили. Заїжджала вишка, кран. Це все гуркотить, шумить”, - каже мешканка будинку по вулиці Гонти Лариса Кроха.

Люди твердять: через розпочате будівництво руйнується щонайменше 25 столітніх будинків на цій та прилеглих вулицях. Мовляв, будівельники вирили котлован і дійшли аж до підземних вод. Через це можуть активізуватись зсуви.

“Ми не проти будівництва, але заглиблюватися на таку глибину – це просто катастрофічно”, - каже мешканка будинку на вулиці Гонти Ірина Севастьянова.

Натомість підрядники заспокоюють: вода на бетоні - не з-під землі.

“Нема ніякої води. Оце, що забита бетонна подушка, товщиною 40 сантиметрів, зараз йдуть дощі, це звичайні калюжі води”, - каже генпідрядник будівництва Орест Ластівка.

Згоду на будівництво дали усі відповідні служби. Це підтверджують і в департаменті міської ради.

“Коли це рішення готувалось на розгляд міської ради, цих питань не виникало. Щодо підземного озера чи інших факторів, які б могли негативно вплинути на навколишню забудову”, - каже головний архітектор Чернівців Сергій Гомонович.

Відтак будівництво продовжується. Мешканці ж вимагають перевірки документів та додаткових експертиз.

“Призупинити будівництво, провести повну легалізацію, перевірку всіх документів, зробити незалежну геодезію. І хай нам скажуть, що ця будова легалізована, і якщо ми впадемо під воду, то вони нам компенсують всі наші жилі приміщення”, - каже мешканка будинку на вулиці Гонти Ірина Севастьянова.

Разом із тим чиновники зазначають: якщо буде встановлено, що тріщини на оселях людей спричинило саме будівництво, його можуть припинити.