Про це говорять по всьому світу. От, наприклад, ірландська соціальна реклама.
Читайте також: У Китаї автомобіль в'їхав у натовп людей, є загиблі і десятки поранених: відео 18+
Відео ірландської соціальної реклами про паски безпеки
В Україні теж не відстають. Так, у сервісному центрі МВС тепер можна не тільки отримати права і зареєструвати авто, а й здати заглушки для рементів безпеки. Тим, хто це зробить, сфотографується і запостить у соцмережі, обіцяють світловідбивний жилет у подарунок. Досі здати пристрій можна було на заправках однієї з мереж.
Чому люди не пристебнулися? Напевно їм не дороге життя? При лобовому зіткненні, яке відбувається досить часто, паски дозволяють людині не травмуватися об елементи салону,
– наголосив голова Всеукраїнського об'єднання автошкіл Ілля Щербина.
За сім місяців цього року в Україні сталася 81 тисяча аварій.
Статистика ДТП в Україні
Загинуло півтори тисячі людей, 15,5 тисяч – травмовані. Більшість їхали непристебнутими. Пасками безпеки користуються лише 15% водіїв. Якби таких було 80%, вдалося б врятувати 630 життів щороку. Однак, до статистики більшості автомобілістів байдуже.
Паски безпеки щороку могли б рятувати 630 життів
Кожен часто чує: я досвідчений водій і можете не пристібатись в автомобілі. Так, водій може бути досвідчений, але не застрахований і не може контролювати дії інших водіїв на дорозі, в тому числі менш досвідчених. Також не може контролювати погодні умови або спущену шину,
– зазначила координаторка кампанії "За безпечні дороги" Олеся Холопік.
А ще штраф за непристебнутий ремінь занадто низький – як дві чашки кави. Всього 51 гривня. Якщо поліцейські побачать заглушки, теж випишуть такий штраф. Тож водіїв таке покарання не лякає. А от якщо парламент ухвалить підвищення стягнення до 850 гривень, це змусить задуматися.
Не всі водії усвідомлюють, наскільки небезпечні заглушки. Скажімо, під час невеликої аварії подушка безпеки взагалі може не спрацювати, бо ж система сприймає заглушку як ремінь.