Новину про рішення Сенату США повідомив президент України Петро Порошенко під час перебування в Нью-Йорку. Туди глава держави відправився для участі в Генасамблеї ООН. На ній розглядатимуть питання реформи Організації Об’єднаних Націй.
Крім того, Порошенко має намір проштовхнути мандат для миротворчого контингенту на Донбасі. Відповідну ініціативу український президент озвучив ще у 2015 році. Поява “блакитних шоломів” в ОРДЛО з мандатом від ООН дозволить швидше позбутися російської окупації районів Донецької та Луганської областей.
Ініціативу в цьому питанні намагається перехопити російський президент Владімір Путін. Він прагне розіграти власний сценарій появи міжнародного миротворчого контингенту на Донбасі.
Мета Путіна – зробити так, аби миротворці розділили українські збройні сили та терористів. Таким чином Кремль хоче уникнути появи "блакитних шоломів" на українсько-російському кордоні. Своїми мирними ініціативами Путін прагне зірвати поставки летального озброєння українській армії. Пропонує Дональду Трампу непублічну угоду – завершення конфлікту на Сході України, де американський президент може отримати лаври миротворця та покращити свої міжнародні позиції. В обмін – обіцянка не підтримувати Україну американською зброєю.
Поки цей план не спрацьовує. Всі очікують на "добро" від Трампа, який досі вагається. Підтримку рішенню щодо виділення Україні летальної зброї вже висловили всі ключові чиновники його адміністрації. Серед них і радник президента з національної безпеки Герберт Макмастер та міністр оборони Джеймс Меттіс.
Читайте також: Скандал зі Саакашвілі: кому вигідний "прорив" на Шегині
Між тим американський Сенат вирішив не чекати на рішення Трампа. Проект нового закону санкціонує надання Україні летального озброєння оборонного характеру. Він також дозволяє використання коштів оборонного бюджету США на реабілітацію в американських медичних установах поранених українських військовослужбовців, а також на посилення спроможності повітряних і військово-морських сил України.
Президент Петро Порошенко також розкрив інші подробиці. За його інформацією, пропонується надати Україні такі оборонні засоби: радіолокаційні засоби протиповітряної оборони та спостереження за надводною ситуацією; військово-морські протимінні засоби; кораблі прибережної дії та берегової охорони.
Отже, як бачимо, американська політична еліта вже діє і діє дуже активно. Поки Дональд Трамп вагається з ухваленням рішення, істеблішмент Сполучених Штатів працює над практичною допомогою Україні. Переконати Трампа спробує сам Петро Порошенко під час особистої зустрічі в Нью-Йорку. Деталі дізнаємося вже незабаром.