Таку думку сайту "24" висловив керівник Центру політичного аналізу "Пента" Володимир Фесенко.

Правоохоронці не можуть нейтралізувати Саакашвілі, навіть затримати його. Це викликає масу сарказму на їхню адресу. Вочевидь, буде ситуація, коли жодна зі сторін не піде на рішучий наступ, щоб розгромити противника. Всім бракує ресурсів і потенціалу,
– зазначає експерт.

На переконання Фесенка, спроба знести наметове містечко – більше намагання затримати Саакашвілі. Але зроблено це було неефективно, що демонструє слабкість правоохоронців і збуджує радикальну частину опозиції. Однак, за його словами, для Саакашвілі і його прихильників є один стримуючий фактор – відсутність підтримки широких мас і провідних опозиційних сил.

"Опозиція обмежується критичними оцінками в бік влади, але не втручається в конфлікт. У Юлії Тимошенко і інших опозиціонерів виникло стійке неприйняття Саакашвілі і розуміння того, що він ні з ким не домовлятиметься і не ділитиметься владою. Якщо ситуація хитнеться не на користь влади, почнеться розширення протестного руху, тоді опозиція, і Тимошенко в першу чергу, приєднаються до акції", – вважає Володимир Фесенко.

При цьому політолога дивує, що Саакашвілі вирішили затримувати саме зараз – під час пленарного тижня. Як зауважує фахівець, явно не було враховано політичний контекст, адже легко підняти хвилю за захист Саакашвілі. Єдине пояснення – влада побоювалася рішучих дій з боку Саакашвілі, зокрема, атаки адміністрації президента.

Досвід показує, що якщо вже когось хочуть всерйоз затримати, то це треба робити в період абсолютного політичного затишшя – в першій половині серпня, як було з Юлією Тимошенко, або на новорічних святах. З іншого боку, Саакашвілі розуміє, що з наближенням нового року його акція видихається. І потрібен був сплеск. Іронія в тому, що сплеск йому організувала сама влада,
– говорить Фесенко.

Тому, як вважає політолог, найнебезпечніше для влади – виникнення відчуття слабкості. Найрозумніше зараз – посилити заходи безпеки і не допускати нових масштабних зіткнень і чекати новорічних свят. Хоча спроби затримати екс-президента Грузії, вийти на суд триватимуть. З яким успіхом – питання відкрите.

Нагадаємо, 5 грудня правоохоронці спробували затримати Міхеїла Саакашвілі, проте активісти витягли політика з авто поліції. Після цього ГПУ оголосила Саакашвілі у розшук. 6 грудня у Києві в Маріїнському парку біля будівлі Верховної Ради силовики здійснили спробу атаки на наметове містечко, яке розгорнули прихильники лідера "Руху нових сил" Міхеїла Саакашвілі.

Читайте також: Порошенко vs Саакашвілі: хто тут зрадник?