Москва прагне дестабілізувати ситуацію і буде створювати обставини, за яких вільні й чесні вибори опинилися би під сумнівом. Таку думку Укрінформу висловив екс-заступник держсекретаря США, старший директор у питаннях прав людини американського Інституту Маккейна Девід Крамер.

Читайте також: Коли відбудуться дебати між Порошенком і Зеленським: заява Суспільного

Головний інтерес Росії полягає в тому, щоби спробувати створити середовище, в якому наступний президент – або переобраний президент Порошенко – розглядався б як нелегітимний. Україна може зробити те, чого не може Росія за президентства Путіна,
– зауважив він.

Зокрема, Україна провела відкриті та справедливі вибори, голосування було чесним і відображає погляди українського народу. Кремль боїться цього, тому і робитиме все проти перемоги справжнього демократичного процесу в Україні.

Експерт додав, що наразі не можна однозначно стверджувати, чи може Росія поставити на Зеленського чи Порошенка, які вийшли в другий тур президентських виборів. Проте, протягом наступних трьох тижнів ситуація значно проясниться і буде відомо, чи підтримує Кремль когось з кандидатів.

Які попередні результати виборів? Після підрахунку ЦВК понад 97% голосів Володимир Зеленський набирає 30,26% голосів виборців, Петро Порошенко – 15,92%. За Юлію Тимошенко проголосували 13,38% виборців, за Юрія Бойка – 11,66%, за Анатолія Гриценка – 6,92%. Явка склала 62,8% виборців.

Як у РФ відреагували на вибори в Україні?Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков сказав, що вибори в Україні ще не закінчилися. Він нагадав, що має бути другий тур, тому "поки давати якісь висновки офіційні рано, потрібно почекати". Крім того, Пєсков не розповів і про ставлення до результату Володимира Зеленського, лідируючого за підсумками першого туру.