Текст законопроекту опубліковано на сайті Верховної Ради у п'ятницю. Особливу увагу в законопроекті приділено питанням заходів правового режиму воєнного стану.
За законопроектом в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати заходи правового режиму воєнного стану, але виключно в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб.
Зокрема, у випадку введення воєнного стану:
- Встановлюється посилена охорона важливих об'єктів національної економіки та об'єктів, які забезпечують життєдіяльність населення, і введення особливого режиму їх роботи.
- Запроваджується трудова повинність для працездатних осіб (за працівниками, залученими до виконання суспільно корисних робіт, зберігається попереднє місце роботи (посада), водночас порядок до суспільно корисних робіт та питання їх соціального захисту визначаються Кабінетом Міністрів України.
- Можливе примусове відчуження приватного або комунального майна, вилучення майна державних підприємств, державних господарських об'єднань для потреб держави в умовах режиму воєнного стану в установленому законом порядку.
- Вводиться заборона проведення мирних зборів, мітингів, походів і демонстрацій, інших масових заходів.
- Регулюється робота підприємств телекомунікацій, поліграфічних підприємств, видавництв, телерадіоорганізацій, телерадіоцентрів, театрально-видовищних закладів та інших підприємств, установ, організацій і закладів культури та засобів масової інформації, а також використання місцевих радіостанцій, телевізійних центрів та друкарень для військових потреб і проведення роз'яснювальної роботи серед військ і населення. Окрім цього, заборона поширюється на передачу інформації через комп'ютерні мережі.
- Встановлюється особливий режим у сфері виробництва та реалізації лікарських засобів, які мають у своєму складі наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори, інші сильнодіючі речовини.
- Проводиться евакуація населення, якщо виникає загроза його життю або здоров'ю, а також матеріальних і культурних цінностей.
- Вживаються додаткові заходи щодо посилення захисту державної таємниці.
- Проводиться інтернування (примусове оселення) громадян іноземної держави, яка загрожує нападом чи здійснює агресію проти України.
Нагадаємо, у лютому Рада національної безпеки і оборони України погодила ухвалення змін до закону про правовий режим воєнного стану.