Переговори у Мінську
Сьогодні, 29 вересня, у Мінську проходить засідання підгруп з безпеки і політичних питань тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі. Про це йдеться у повідомленні прес-служби МЗС Білорусі. Завтра у Мінську очікується зустріч контактної групи. Подробиць про перемовини немає, у ЗМІ потрапляє дуже мало інформації про ці перемовини.
– Насправді, переговори бувають ефективними лише тоді, коли вони не відбуваються під прицілом камер. В нинішній ситуації, після того, як минулого тижня представники самопроголошених республік почали висувати ультиматуми, на засіданні підгруп ситуація дуже напружена.
Я думаю, що великих проривів найближчим часом не буде. Але з огляду на те, що 2-го жовтня має зібратися норманська четвірка, переговори будуть тривати і контактну групу будуть підштовхувати до більш активних дій.
– Україна є суб’єктом міжнародним відносин. Для прикладу, вона член ОБСЄ, а це доволі авторитетна організація, яка може впливати на перебіг подій в Європі. А хто такі "ДНР" та "ЛНР"? Вони терористи, але з точки зору міжнародного права – вони не мають визнаного статусу. Говорити про залізобетонні домовленості не можна. ЇХ маріонетковий статус є очевидним для всіх учасників переговорів.
– Україна, як відповідальний учасник переговорів, не може ігнорувати думку західних партнерів. Треба усвідомлювати, що Євросоюз та США достатньо прозоро натякають на те, що розміри фінансової допомоги можуть регулюватися, підтримка міжнародних інституцій також.
Конфлікт на Донбасі – найнапруженіший, найрезонансніший та найкривавіший конфлікт за останній 20 років після подій на Балканах.
– Факт переговорів дає шанс на перемир’я. Можливо, якби не був збитий малайзійський авіалайнер Boeing 777, то ніяких перемовин і не було би взагалі. Путін би й надалі всіх переконував в тому, що в Україні – громадянська війна.