Втім, про жодну "нехалежність" у Путіна ніхто навіть і не просив. Про це в стрімі 24 каналу розповів політтехнолог Михайло Шейтельман.

Важливо Путін цинічно оголосив про анексію тимчасово окупованих територій України

Путін міг сам вигадати "незалежність"

Фахівець відзначив доволі дивну ситуацію, коли президент Росії визнав дві так звані "країни" о пів на першу ночі. Мовляв, обрано доволі дивний час.

Крім того, наскільки ми пам'ятаємо, Херсонська область і не оголошувала про свою "незалежність". Жоден з колаборантів не говорив про ніяку "незалежність",
– відзначив Михайло Шейтельман.

Навіть псевдороферендуми стосувалися "приєднання" до Росії. Про жодну "незалежність" не було й мови. Лише у випадку з Запорізькою областю про це говорили окремі гауляйтери.

"Тобто Путін просто прокинувся серед ночі й вирішив оголосити про "незалежність" Херсонської області. При цьому сам її вигадав. Це жахливо", – заявив політтехнолог.

Михайло Шейтельман про нові анексії та ядерну зброю: дивіться відео

Ба більше, херсонські гауляйтери чітко заявляли, що вони не мають наміру оголошувати "незалежність" – вони одразу "входитимуть до складу Росії".

Це дивно. Слідкувати за юридичними процедурами – їх не існує. У російському законодавстві немає такої процедури, що можна визнавати якісь області, які самі себе не визнають,
– пояснює експерт.

Натомість політична сторона питання – куди цікавіше. Адже о пів на першу ночі вигадують щось оголошувати "незалежними" лише ті, хто вирішує все в терміновому порядку.

"Схоже, у них вночі була нарада й вони вирішили, що цих чотирьох людей (гауляйтерів областей – 24 канал), які приїдуть, потрібно якось представляти", – вважає Михайло Шейтельман.

Він також відзначив, що нинішнє звернення Владіміра Путіна кілька разів скасовували, а потім знову призначали. Лише позавчора Дмітрій Пєсков заявляв, що нічого не буде.

"Це означає, що сценарій дійсно писався вночі. І ось вночі вони визначили, що людей представлятимуть як "президентів" чи "лідерів республік". Для цього й підписували такі нісенітниці", – розповів політтехнолог.

Анексія українських територій