Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Андрій Харук. Крім авіації активно говорили про танки, утім у цьому питанні є успіхи, щоправда, Німеччина досі не постачає танки Україні.

Важливо Італія може передати Україні потужну зброю: про що йдеться

Союзники досі не передають авіацію Україні

Харук зазначив, що хотілося б вірити, що наші пілоти в американських пустелях навчаються на американських літаках. Союзники не передають нам авіацію через політико-психологічні питання. Не можуть вони подолати бар'єр і передати нам, якщо не F-35, то хоча б F-16, називаючи різні причини:

  • Хочуть залишити козир тиску на Росії. Мовляв, якщо Росія чогось там не дотримуватиметься, то партнери передадуть Україні літаки.
  • Бояться, що секретні деталі потраплять до росіян, якщо літак буде збитий над окупованою територією. Зокрема, раніше така причина утримувала партнерів від постачання безпілотників.
  • Думають, що ЗСУ не зможуть ефективно використовувати західну авіацію. Хоча, після того, як росіяни 3 – 4 рази заявили, що повністю знищили нашу авіацію, а вона досі завдає по них удари, то ця причина мала б відпасти.

Будь-які сумніви щодо здібностей наших пілотів мали б зникнути,
– зауважив військовий експерт.

Літаки, що найкраще б підійшли Україні

Він продовжив, що єдиний літак, який підійшов би Україні – це старий перевірений F-16. F-15 не багато у США, вони зношені, тому американці й замовили ще партію модернізованих F-15. Можна помріяти і про інші європейські літаки, але ті ж шведські Gripen – це фактично нереально.

"Ці літаки, якщо нам і будуть надані, то це будуть дози в межах однієї ескадрильї, тобто дюжина літаків різних типів могла б бути надана. Американських F-16 могли б кілька десятків виділити. Зрозуміло, що не одномоментно, поступово", – наголосив Харук.

За його словами, проблем з технічним обслуговуванням не виникне. Зокрема, поляки, на озброєнні яких є такі літаки, ремонтують на своїх авіазаводах літаки навіть для США. Про модернізацію не йдеться, але певний тюнінг там проводять.

Харук про те, у чому проблема, що Україні не передають авіацію: дивіться відео

Радянські літаки у Європі

Як зазначив Харук, поляки ще на початку війни заявили, що віддали Україні всі деталі, які мали. Вони мають ще приблизно 25 МіГ-29. Досі чекаємо словацьких постачань. Загалом, 30 – 35 літаків радянського виробництва можна було б знайти.

Сучасніших, важчих, з більшими бойовими можливостями, Су-27, отримати немає звідки,
– підкреслив військовий експерт.

Військова допомога Україні: останні новини