Не готовою голосувати виявилась одна з фракцій коаліції – "Народний фронт". Офіційно говорили про порушення регламенту та бажання познайомитись з кандидатами перед голосуванням. Проте неофіційно причина зовсім інша - вибори.

Читайте також: Верховна Рада підтримала звернення Порошенка про автокефалію УПЦ

За словами кореспондентки, у "Блоці Петра Порошенка" говорили, що все-таки хочуть внести голосування до порядку денного, але скоріше за все, голосів на це не вистачить, тому що ще не узгоджені кандидатури, за які мають голосувати нардепи.

Народні депутати запропонували Президенту України 14 кандидатів на 13 вакантних посад до ЦВК. Без свого кандидата залишився лише "Опозиційний блок". Нардепи зазначили, що більше кандидатів, ніж державних місць – це порушення регламенту.

Дуже важливо, щоб під час обрання ЦВК було дотримано абсолютно всі норми регламенту. Чому подали 13 кандидатур на 14 вакансій не відомо. Адже регламент передбачає голосування за кожного кандидата окремо і там зазначено, що у випадку, якщо більша частина конституційного складу віддала свої голоси, то ця кандидатура вважається обраною,
– сказав народний депутат Леонід Ємець.

Раніше Андрій Парубій заявив про два виходи з цієї ситуації. Перша – якщо фракції домовляться і оберуть тих кандидатів з 14, яких вони вважають найбільш компетентними. А другою пропозицією було зробити рейтинг кандидатів.

Напередодні профільний комітет затвердив усіх кандидатів і дозволив Верховній Раді голосувати за них. Але депутати подейкують, що вже знають, якого депутата хочуть позбавитися у парламенті.

Нам повідомили депутати з фракції "Коаліції", що 14 вакантних місць подано на 13 місць у зв'язку з тим, що є намір не голосувати за депутата, якого подала фракція "Самопоміч" Євгена Радченка,
– заявила заступник голови ВР Оксана Сироїд.

Вже досить довго, близько 4 роки, не можуть обрати новий склад ЦВК, адже ще у 2014 році закінчився термін перебування на посаді більшості кандидатів, а у 2017 році закінчився термін вже останнього кандидата.