Гарант досі не звільнив суддів призначених за своєю квотою, які наділили Януковича диктаторськими повноваженнями.

Хоча й голосував, коли був депутатом, за висновок про порушення ними присяги. А 2 роки тому вчинок "малинових мантій" називав неприпустимим.

Справу, відкриту проти суддів КСУ за порушення присяги нездатна довести до логічного завершення і Генпрокуратура.

Не можна плутати те, що судді не несуть юридичної відповідальності за рішення які приймають з їх позицією і завідомо прийняттям неправосудного незаконного рішення, коли воно писалося не суддями КСУ, а іншими особами, коли вони за прийняття цього рішення могли отримати льготи, привілеї,
– сказала екс-директор департаменту люстрації Мін'юсту Тетяна Козаченко.

Експерт вважає – те що Порошенко не звільнив суддів, проти яких прокуратура і не розслідує і не закриває справи, свідчить про його бажання мати підконтрольний КСУ.

Читайте також: Депутат пояснив, чому Рада провалила важливий закон для українців

Конституційний суд у нинішньому складі не квапиться ухвалювати рішення ані щодо закону про люстрацію, ані щодо легітимності імпічменту Януковича. Хоча за законом у нього на це лише 2 місяці.

А 3 червня спливає термін повноважень голови КСУ Юрія Бауліна та судді Сергія Вдовиченка. Тоді, кажуть експерти, суд і взагалі працювати не зможе. Не вистачатиме голосів.

Замкнене коло завершує і Верховна Рада, яка не квапиться ухвалювати закон, який дозволить обрати нових суддів в Конституційний суд. А країна під час війни та надскладного процесу реформ залишається без стражів свого Основного закону.

Читайте також: Як депутати віртуозно спаплюжили реформу Конституційного суду