Таку думку Лановий висловив у коментарі сайту "24".
Зараз, вважає економічний експерт, спостерігаємо новий акт, коли олігархи хочуть поспіхом за один рік приватизувати найбільш високотехнологічні підприємства, зокрема, "Хартрон", "Турбоатом". На переконання Ланового, щоб приватизація була ефективною, треба внести два положення в законодавство. По-перше, не допускати до приватизації монополістів.
Приватні монополії – страшніші державних. Тому треба провести демонополізацію. По-друге, продавати акції не одним пакетом 99%, а 20-25% – найбільший пакет. А акції в роздрібному порядку продавати громадянам України. Тоді ми сформуємо середній клас і упередимо створення олігархічних кланів. В Європі саме так відбувається приватизація великих об’єктів. Тому там немає олігархів,
– підкреслює Володимир Лановий.
При цьому, на переконання спеціаліста, велика приватизація не призведе до добирання в бюджет коштів, яких не вистачає.
"25 років на користь приватизації використовують головний аргумент – наповнення Держбюджету. Але ми жодного разу не бачили, що були такі продажі, які б серйозно змінили доходну частину бюджету. Це демагогія. Наповнення бюджету відбувається через інфляцію і девальвацію. Це дуже легкий шлях. Один відсоток інфляції – приблизно 20 мільярдів гривень. А щоб отримати стільки ж від приватизації – треба ж працювати", – наголосив Лановий.
Нагадаємо, народні депутати 258 своїми голосами у першому читанні підтримали Закон про приватизацію державного майна. Проект Закону передбачає визначення термінології, принципів приватизації, об’єктів та суб’єктів приватизації, ознак об’єктів, що не підлягають приватизації.