Сайт "24" представляє серію інфографік про те, як сталася аварія на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року, якими були наслідки і що там відбувається зараз.
Читайте також: Прип'ять: місто втраченого майбутнього
У ту злощасну ніч на суботу в четвертому реакторі ЧАЕС стався раптовий стрибок напруги, який спричинив розрив і серію вибухів. Протягом наступних 10 днів пожежа на електростанції поширювала небезпечне радіоактивне випромінювання в атмосферу. Упродовж двох місяців після катастрофи відсік реактора покрили першим залізо-бетонним саркофагом.
Чорнобильська катастрофа 1986 року: як усе було
Площа поширення радіоактивного забруднення сягає 200 тисяч квадратних кілометрів. Більша частина його припала на територію України, Білорусі та Росії.
Чорнобиль: карта поширення радіації у 1986 році
Читайте також: Фільми про Чорнобиль: від перших днів катастрофи до премії "Оскар"
За перші дні після катастрофи загинула 31 людина. Загалом, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 4 тисячі осіб загинули внаслідок чорнобильської катастрофи і можуть загинути у майбутньому від її наслідків.
Аварія на ЧАЕС: наслідки для України
29 листопада 2016 року над пошкодженим реактором встановили новий саркофаг. Це найбільша у світі наземна рухома споруда. Конструкція створює простір, в якому небезпечні елементи можуть бути розщеплені.
Чорнобиль. Саркофаг над четвертим реактором
30 кілометрів – радіус зони відчуження навколо ЧАЕС. Евакуйовані жителі міст і сіл у цій зоні більше ніколи не повернуться додому. Однак українська влада більше не хоче, щоб Чорнобиль і надалі сприймали зоною відчуження. Тут створили радіаційно-екологічний біосферний заповідник, адже в Чорнобилі живе унікальна флора. Крім того, поблизу ЧАЕС збудують парк сонячної енергії, і вже цього літа українці отримають електрику із Чорнобиля.