Коли ця ТСК була створена, Віктор Чумак зібрав усю слідчу групу. Про це він розповідає у власному фейсбуці.

Важливо Військові знали про планування пожеж на складах боєприпасів у Калинівці і Балаклії, – комісія

Я понад три години заслуховував результати розслідування, зокрема і висновки по кожній версії, яка були у слідства. Так от версія про закладки у ґрунт була повністю відкинута,
– заявляє ексвійськовий прокурор.

За його словами, зробити багатокілограмові закладки на території арсеналу так, щоб це ніхто не помітив, неможливо. Щоправда, версія ТСК до того й зводилася, що військові знали про їхнє встановлення.

Прокурор також зазначив, що є й інші докази, які буцімто підтверджують, що перші вибухи були не з-під ґрунту. Щодо експертиз він зауважив, що, мовляв, не розуміє, для чого ускладнювати і без цього непросте розслідування.

"Передзвонив, до речі, в прокуратуру і запитав, може, у них щось змінилося з того часу. Ні, нічого. Вони і самі в прострації від цих заяв", – сказав Віктор Чумак.

Що відомо про вибухи у Балаклії?Перша пожежа трапилася на найбільшому складі боєприпасів в Україні 23 березня 2017 року. Тоді було знищено 93% боєприпасів, а загальна сума збитків становила 12 мільярдів 100 мільйонів гривень. Крім того, загинула цивільна.

Висновки комісії про пожежу в Балаклії: коротко

ТСК у Раді дослідила факти вибухів на складах боєприпасів у Балаклії та в Калинівці у 2017 році. За результатами розгляду комісія зауважила чіткі факти, які вказують, що пожежі були не випадковістю і не диверсією.

У випадку з Балаклією є чіткі факти того, що військові і працівники складу знали про підготовку вибуху. Специфіка вибухівки така, що її потрібно було або прикопати в землю, або привезти 760 кілограмів.

Ба більше, однакових воронок по усій території складу було одразу 10. Отже вибухівки там було або понад 7,5 тонн, або військові просто "не помітили", як у них під носом встановили вибухівку у 10 різних місцях.