Військовий експерт Петро Черник розповів 24 Каналу, яку саме зброю ймовірно мав на увазі Данілов і чому саме вона має вирішальне значення у війні.

До теми В окупантів нема шансів: хто розробив та як працює український ударний БПЛА Punisher

Техніка може брати на борт сотні кілограмів цікавих приладів

На особисту думку військового експерта, війна в Україні кристалізувала початок восьмого покоління воїн.

Воно характеризується застосуванням якнайбільшої номенклатури різних класів безпілотних летальних апаратів. В першу чергу – дронів,
– зазначив він.

Співрозмовник пояснив, що науково-технічний прогрес сягнув так високо і так далеко, що в найрізноманітніший комплектації – від дизель-бензонованих двигунів до реактивних – дана техніка може рухатись на кілька тисяч кілометрів і брати на борт сотні кілограмів найрізноманітніших цікавих приладів.

Петро Черник розповів про далекобійну зброю, яку має Україна: дивіться відео

"Інколи ці прилади мають унікальну властивість в якийсь спосіб самозапалюватись і вибухати", – додав Петро Черник.

В Україні випробували власний ударний дрон: що про нього відомо

  • На початку грудня державний концерн Укроборонпром оголосив про початок випробувального терміну вітчизняного безпілотника.
  • Випробування безпілотника тривали близько місяця. Тепер розробка дрона досягла етапу, коли про нього не можна нічого говорити.
  • Працівники концерну намагалися максимально прискорили виробництво першого зразка, випробували його в повітрі та готуються до наступного етапу – демонстрації можливостей цього комплексу керівництву Сил безпеки та оборони нашої держави.
  • Ще 17 жовтня в Укроборонпромі анонсували вихід нового безпілотника. Це сталось після того, як окупанти атакували Київ так званими БпЛА "Герань-2", а насправді іранськими Shahed 136.
  • Дальність польоту дрона – 1000 кілометрів. Вага бойової частини – 75 кілограмів. Злітна вага пристрою – 200 кілограмів.
  • Відомо, що побудували безпілотник згідно з завданням, яке на початку серпня озвучив Головнокомандувач Валерій Залужний.