Про це 24 Каналу розповів Роман Світан – полковник запасу ЗСУ, військовий експерт, льотчик-інструктор. За його словами, Великобританія має свої образи на Росію.

Дивіться також Мовиться навіть не про місяці: у Британії зробили заяву щодо винищувачів для України

У чому зацікавлена Велика Британія

Роман Світан пояснив, що про постачання Україні саме далекобійних ракет активно говорить керівництво Великої Британії, розуміючи важливість перемоги України у протистоянні із Росією.

У них давня суперечка з Росією,
– наголосив він.

На його думку, необхідні для знищення росіян ракети є в цієї країни. Зокрема, мовиться про Harpoon, якими користуються ЗСУ.

Наразі у нашому використанні ракети із дальністю 150 кілометрів, втім є моделі, розраховані на цілі із відстанню 240 кілометрів.

"Ці 240 кілометрів якраз можуть дістати до Чорноморського флоту", – зосередив увагу військовий експерт.

У боротьбі із Росією важливий кожен кілометр.

Роман Світан розказав, як можна знищити Чорноморський флот Росії: дивіться відео

Як ЗСУ зможуть ліквідувати флот Росії

Роман Світан додав, що також Велика Британія має протикорабельні ракети Storm Shadow.

Це ті ракети, які можуть потопити весь Чорноморський флот, якщо їх буде у визначеній кількості нам передано,
– зауважив він.

За його словами, для успішного відпрацювання по цілі буде достатньо отримати декілька десятків таких ракет.

"Британська корона однозначно згадає моменти, пов’язані з морськими боями з Росією, за які вона захоче помститися нашими руками", – переконаний Світан.

Він додав, що українські захисники зможуть впоратися із цим завданням на відмінно. Тому все ж на передачу Storm Shadow та Harpoon варто розраховувати.

Військова допомога від Британії: головні новини

  • Під час свого візиту до Великої Британії президент Володимир Зеленський закликав надати винищувачі. Проте Лондон не планує швидко передавати літаки.
  • 8 лютого стало відомо, що Велика Британія займеться підготовкою наших пілотів. Президент України Володимир Зеленський жартома відреагував на цю заяву.
  • Нещодавно офіційний речник прем'єр-міністра Ріші Сунака заявив, що Велика Британія надаватиме військову допомогу у довгостроковій перспективі.