Ландсбергіс переконаний, що Лукашенко зробив із Білорусі "в'язницю для 10 мільйонів людей". І, поза всяким сумнівом, повинен піти геть.

До теми Посадка літака Ryanair у Білорусі має всі ознаки операції спецслужб Росії, – Данілов

Глава МЗС Литви емоційно звернувся до Лукашенка

Очільник МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс закликав самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка піти у відставку.

Білоруський диктатор Лукашенко не вдовольнився навіть понад 400 політичними в'язнями. Закриття кордонів фактично означає, що вся країна стає однією великою в'язницею для 10 мільйонів людей,
– написав Ландсбергіс.

"Не треба навіть застосовувати 10 кар", – додав він, натякаючи на 10 кар єгипетських, описаних у Біблії. Ці кари спіткали єгиптян за відмову фараона звільнити з рабства народ євреїв.

  • "Йди – і дай спокій своєму народові!" – емоційно підсумував глава МЗС Литви.

Головне, що слід пам'ятати про ситуацію у Білорусі

  • З серпня 2020 року у Білорусі почалися масові протести – річ у тім, що Олександр Лукашенко фактично фальсифікував результати президентських виборів, приписавши собі понад 80% підтримки.
  • Опозиція ж наводила докази, що справжня підтримка Лукашенка не перевищує 3%, звідки й пішло популярне в мережі його прізвисько – "Саша три проценти".
  • Відтоді режим самопроголошеного президента Лукашенка застосовує проти опозиції жорстокі репресії. Більшість демократичних країн світу результати виборів не визнали. Євросоюз вже зупинив усі програми підтримки Мінська.
  • А після інциденту 23 травня з примусовою посадкою літака Ryanair і затриманням Романа Протасевича Європа закрила небо для білоруських літаків, а своїм авіакомпаніям рекомендувала утриматися від польотів над Білоруссю.