Лікувати, а не помилувати
Пет Кокс та Олександр Кваснєвський доповіли про результати роботи наглядової місії в Україні перед Європарламентом. Оскільки вони так і не побачили поступу у справі Тимошенко, тому вирішили продовжити місію.
“Після розмови з президентами ми вирішили продовжити місію, тому ми не винесли резолюцію. Якби ми її не продовжили, тоді б ми були песимістами, а так ми оптимісти”, - сказав президент Європарламенту Мартін Шульц.
На закритому для журналістів засіданні розглядався сценарій часткового помилування Тимошенко, який би скоротив термін ув`язнення з 7 до 2 років, а також можливість її лікування у Німеччині. Віктор Янукович, своєю чергою, заявив, що законопроект, який дозволить відправити колишню главу уряду за кордон, зараз знаходиться в парламенті.
Спікер Верховної Ради Володимир Рибак заявив, що Верховна Рада наступного пленарного тижня розгляне це питання.
Кандидатський старт
Стартувала виборча кампанія у проблемних округах. Першими кандидатів назвали у "Батьківщині".
“Ми прийняли відповідальне рішення про повторне висунення кожного з тих, хто виграв вибори у 2012 році”, - сказав лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.
У Первомайську на Миколаївщині, де був найскандальніший округ, балотуватиметься Аркадій Корнацький. На двох округах в Черкаській області - Леонід Даценко та Микола Булатецький. В Обухівському окрузі на Київщині опозиція висуватиме Віктора Романюка, який на виборах змагався з регіоналкою Тетяною Засухою. Вже рік Романюк живе в Італії через порушені проти нього кримінальні справи.
"Свобода" і "Батьківщина" домовились, що на всіх округах висуватимуть лише одного опозиційного кандидата. Київ дістався Юрію Левченку з партії Тягнибока. УДАР, згідно з домовленістю, своїх кандидатів не висуває. Комуністи своїх п`ятьох потенційних депутатів вже назвали. А от кандидати партії влади - досі таємниця.
Не у всіх округах місця у виборчих списках вдалось поділити мирно. З Левченком на 223-му київському окрузі конкуруватиме опозиціонер Юрій Гримчак та відомий юрист Тетяна Монтян. Гримчак вийшов зі складу "Батьківщини" і зараз йтиме на вибори як самовисуванець. Проблемним буде і округ на Київщині. Конкуренцію Романюку там складе Юрій Кармазін.
Пальне з "градусом"
На українських АЗС можна заправитися як традиційним бензином, так і з домішками біоетанолу. З наступного ж року додавання спирту у пальне може стати обов`язковим. До спиртової новації, впровадженої ще минулого року, виявилися неготовими ані виробники біоетанолу, ані нафтотрейдери. Адже у Законі про виробництво та використання моторного пального з вмістом біокомпонентів не прописана технічна складова.
Крім того, етанолу вітчизняного виробництва поки замало, для обов`язкового додавання в усе пальне його доведеться імпортувати. Отже бензин подорожчає.
Автори ідеї переконують, що ціна навпаки може зменшитися за рахунок меншої вартості біоетанолу. Експерти ж потреби в спирті оцінюють у 300-400 тисяч тонн на рік. Аби виробляти його достатньо, потрібні мільйонні інвестиції. Ще один мінус, етанол може й зашкодити двигунам. Адже більшість авто в Україні не розраховані на "зелене" пальне.
Натомість фахівці в галузі альтернативної енергетики стверджують, що біоетанол покращує характеристики авто. До прикладу, в США чи Бразилії частка спирту в бензині перевищує 20%. В Україні ж використання біокомпонентів в перспективі може покрити до 80% потреб у пальному.
Врятувались від дефолту
США ухвалили закон, який дозволив країні уникнути дефолту. Після кількох тижнів переговорів республіканці та демократи врешті дійшли компромісу і домовилися підняти максимальний рівень держборгу США.
Також конгресмени погодились відновити фінансування федеральних відомств, які були паралізовані протягом останніх двох тижнів. З 1 жовтня, зазначимо, частина держустанов припинила свою роботу, а 800 тисяч людей відправили у неоплачувану відпустку.
За підрахунками рейтингового агентства Standard & Poor's простій держустанов коштував США 24 мільярди доларів.
Втім, ухвалений закон є лише тимчасовим вирішенням проблеми бюджету США, адже він передбачає фінансування федеральних відомств лише до 15 січня 2014 року, а уряду дозволяє брати гроші в борг до 7 лютого.
Дивіться у підсумках тижня о 18.00.