Вибух у багатоповерхівці

У Миколаєві внаслідок вибуху у багатоповерховому будинку загинули семеро людей. Вибухова хвиля пошкодила два під'їзди, повністю зруйновано декілька поверхів.

Головна версія слідства — витік газу через спробу самогубства одного з мешканців. Внаслідок трагедії декілька десятків людей розселили по готелях. Влада обіцяє забезпечити їх новим житлом.


Смертельна шахта

У Туреччині жертвами вибуху на шахті стали близько 3 сотень людей, ще декілька десятків отримали поранення. На момент вибуху під землею на двокілометровій глибині загалом перебували майже 800 гірників.

Трагедія у провінції Маніса викликала масштабні антиурядові протести у великих містах. "На горіхи" ледь не дісталося й турецькому прем'єр-міністрові. На авто Таїпа Реджепа Ердогана напали розлючені протестувальники.


Утиски татар

Сепаратистська влада Криму заборонила татарам вшановувати жертв депортації. Проводити будь-які акції на півострові до 6 червня заборонив самопроголошений прем'єр-міністр Сергій Аксьонов.

Заходи, присвячені Дню пам'яті жертв депортації з Криму, були заплановані на ці вихідні.


За український Донбас

Ахметов за Донбас в єдиній Україні. Бізнесмен вперше зробив публічну заяву щодо останніх подій на сході України.

Втім, заява Ахметова не завадила підконтрольним йому компаніям підписати з бойовиками так званої "Донецької народної республіки" Меморандум про порядок і безпеку.


Скандал на камеру

Оробець та Кличко поскандалили на камеру. Причиною сварки в кулуарах Верховної Ради між колишніми соратниками по революції стали київські вибори. Лесю Оробець нібито за підтримки представників лідера УДАРу зняли з виборів.

У підсумку Оробець відбулася зіпсованими нервами. Згодом ЦВК таки поновила її як кандидата на посаду мера столиці.


Гроші вперед

"Газпром" зібрався брати з України авансові платежі за газ. Російський монополіст уже виставив Києву рахунок за червень — у понад півтора мільярди доларів. В Москві кажуть, якщо до 2-го червня "Нафтогаз" не оплатить його, газовий вентиль закрутять. Київ зі свого боку готовий навіть погасити борг перед "Газпромом", але за ціною 268,5 доларів за тисячу кубів.


Мільярд рублів на вітер

Внаслідок катастрофи ракетоносія "Протон-М", який впав за кілька хвилин після старту, Росія втратила супутника вартістю понад мільярд рублів. Причина падіння — відмова рульового двигуна. За останні чотири роки росіяни втратили вже 6 ракетоносіїв "Протон-М". Причини усіх подій — відмова російської техніки через несправності або конструктивні недоліки.