Справа стосується декларації щодо прибутку, що був отриманий протягом цього року і не був задекларований. Саме цей факт і перевіряє ДБР. Роман Труба наголосив, що не може розповісти про який саме прибуток йдеться, оскільки це таємниця слідства.

Важливо: Справи проти Порошенка: чи можуть ув'язнити п'ятого президента

За словами Романа Труби, жодних слідчих дій поки не проводилось. Глава ДБР додав, що в інтересах Порошенка співпрацювати і допомагати слідству. На цей час в ДБР є 13 справ, де Порошенко проходить виключно як свідок.

Що відомо про справи ДБР проти Порошенка?

Порошенко фігурує у щонайменше 12 кримінальних провадженнях. Але у всіх справах він проходить як свідок, тому підозр йому не вручали. Відомо, що політика вже викликали на допит у ДБР за справою щодо зловживання владою під час скасування у 2016 році рішення голови однієї з місцевих райдержадміністрацій Миколаївської області.

Також ДБР розслідує можливий фіктивний продаж заводу "Кузня на Рибальському", під час якого, за версією слідства, могло бути відмивання коштів. А ексзаступник голови Адміністрації президента-втікача Віктора Януковича Андрій Портнов подав до ДБР заяву про "захоплення влади" Порошенком у 2014 році.

Зауважимо, що ДБР може тільки направляти повістки, оскільки Порошенко є народним депутатом і перебуває під імунітетом. Застосовувати примусовий привід або інші заходи ДБР не може без згоди парламенту.

Порошенко не приходив на допити до ДБР у вересня, попри виклики на 3 вересня, 6 вересня та 10 вересня. Натомість приходив він на допити ще 25 липня та 12 серпня.

Власна думка: Кому вигідні справи проти Порошенка у ДБР: пояснення експерта

Через які справи Порошенка вже допитували у ДБР?

Націоналізація "Приватбанку".

Про захоплення Росією українських моряків у 2018.

Про кримінальне провадження, розпочате НАБУ щодо підписання та імплементації Мінських угод.

Про судову реформу.