Про це 24 Каналу розповів російський правозахисник та опозиційний політик Марк Фейгін. Він переконаний, що кістяк ПВК "Вагнер" воліє залишатися там, де безпечніше і перспективніше з фінансового боку.

Дивіться також Путін вбачає в Пригожині загрозу: чи стануть вони конкурентами

За словами Фейгіна, до ПВК "Вагнер" входить дві категорії бійців. Перша – в'язні, а друга –ветерани, колишні контрактники силових міністерств, які були першоосновою угруповання. Зараз професійні "вагнерівці" переважно перебувають у Африці, бо мають перш за все фінансовий інтерес. Там вони зокрема займаються видобутком корисних копалин.

Професійні "вагнерівці" залишаються у Африці

В Африці перебуває близько п'яти тисяч військових з ПВК "Вагнер", повідомив опозиціонер. Туди не відправляють засуджених, бо звідти їм легше втекти, там перебувають люди професійні, ветерани спецслужб.

Фейгін припускає, що небагато з них виявили бажання їхати на війну в Україну, адже там шансів вижити набагато менше, ніж у Африці.

За які інтереси вони повинні змінювати контракт у Африці на контракт в Україні? Тому я більше схиляюся до думки, що кістяк залишився у Африці,
– додав мовець.

Фейгін про плани ПВК "Вагнер": дивитись відео

Плани на Африку

В африканських країнах ПВК "Вагнер" має великі плани, зауважив опозиціонер. За повідомленнями, "вагнерівці" намагаються функціонувати в 35 країнах Африки. Не обов'язково як воєнна структура, там працюють політтехнологи, інструктори та інші спеціалісти.

Як повідомив Фейгін, в 3 – 4 країнах Африки "вагнерівці" стоять дуже впевнено, особливо в ЦАР, де мають "маріонеткового президента". Подібна ситуація спостерігається і в Малі.

Я б сказав, на них роблять плани на майбутнє саме там. Який сенс від витрачання їх на війні під Бахмутом?,
– наголосив мовець.

Він переконаний, щоб більшість із професійного складу ПВК "Вагнер" зараз залишається в Африці.

ПВК "Вагнер": останні новини

  • На фронті ПВК "Вагнер" зазнає величезних втрат. Нещодавно в Росії було знайдене таємне поховання "вагнерівців", які померли в період з жовтня 2022 року по січень 2023 року.
  • За словами президентки Косова Вйоси Османі, "вагнерівці" в Сербії допомагають місцевим воєнним угрупуванням, ймовірно готуючи гібридний напад Сербії. На меті в них захопити територію Косова.
  • Заступник командира батальйону "Свобода" 4-ї бригади швидкого реагування Нацгвардії Володимир Назаренко повідомив, що ЗСУ знищили вже 77% ПВК "Вагнера". І відновити злочинну компанію неможливо.