Глядачі, яких пропустили на стадіон, пройшли жорстку перевірку на наявність небезпечних предметів та тверезість. За порядок на стадіоні відповідали службовці Нацполіції, Нацгвардії та ДСНС.

Читайте також: Дебати Зеленського і Порошенка: повне відео

На стадіон спочатку вийшли ведучі дебатів Олена Фроляк від штабу Зеленського та Андрій Куликов від штабу Порошенка.


Ведучі дебатів Олена Фроляк і Андрій Куликов

Ведучі провели жеребкування, яке показало, що дебати розпочне Володимир Зеленський.

Після цього усі присутні заспівали гімн України.

Тоді, Порошенко несподівано для усіх присутніх вирушив на сцену Володимира Зеленського. Обидва кандидати потиснули один одному руки.


Порошенко і Зеленський потисли один одному руки

Після цього розпочалися дебати між кандидатами у президенти.

Зеленський першим звернувся до українців. Він сказав, що сам голосував за Порошенка у 2014 році, але помилився, адже чинний президент не виконав своїх передвиборчих обіцянок і не виправдав покладених на нього сподівань українців.

Чи міг я колись уявити, що я – простий хлопець із Кривого Рогу – боротимуся за крісло президента проти людини, яку ми впевнено й беззастережно обрали президентом України в 2014 році? Що найцікавіше – я сам був за пана Порошенка, але я помилився. Ми помилилися. Петро Олексійовичу, я – результат ваших помилок та обіцянок,
– сказав Зеленський.

Згодом, до людей почав говорити і Петро Порошенко. Він наголосив, що Зеленський буде слабким президентом і не зможе протистояти ризику повернення України до Росії-агресора. Тому, для держави існують великі ризики.

Я вірю, що пан Володимир не хоче здати Україну, я вірю, що у пана Володимира немає мрії затягнути Україну назад у Російську імперію. Але у Путіна є така мрія. Якщо він не знає, як цьому протистояти на сьогоднішній день, ми точно повинні прибирати всі ризики для українського майбутнього,
– сказав Порошенко.

Також, Порошенко звинував ского опонента у тому, що він ховався від повісток, за якими його викликали в військкомат.

Під час цих промов, глядачі дебатів кричали в сторону обох кандидатів "Ганьба!".

Читайте також: Дебати Зеленського і Порошенка: головні цитати кандидатів у президенти

Дебати кандидатів тривали 60 хвилин. За це час вони змогли поставити один одному питання, та відповідати на них. Найголовніші цитати з виступів Порошенка і Зеленського – читайте тут. Під час дискусії обидва політики не стримували емоцій та висували один одному чимало звинувачень.

Окрім того, Зеленський під час дебатів став на коліна на сцені перед рідними загиблих на Донбасі військових. Петро Порошенко також опустився на коліна, проте спиною до глядачів, аби поцілувати прапор України, який тримала жінка позаду нього.


Кандидати у президенти стали на коліна

Наприкінці дебатів, Порошенко закликав Зеленського продовжити дебати в студії Суспільного.

Закінчилася дискусія тим, що обидва кандидати заспівали Гімн України разом зі співаком Тарасом Чубаєм та усіма присутніми на "Олімпійському".

Додамо, незважаючи на присутність обох кандидатів на стадіоні, це не є офіційними дебатами, а передвиборчою агітацією. За законом, зустріч Порошенка і Зеленського повинна відбутися в студії Суспільного о 21 годині.

Дебати Зеленського і Порошенка: відео

До речі, проведення дебатів на стадіоні обійшлося у 6-8 мільйонів гривень. Цю суму порівну заплатили виборчі фонди кандидатів у президенти.

Що відбулося на стадіоні до початку дебатів?

Прихильники чинного гаранта перед дебатами почали збиратися у Києві на Майдані Незалежності – туди прийшло близько тисячі осіб. Серед них були представники Самооборони Майдану, "Молодіжного національного конгресу", "Вільних людей". Вони розгорнули банери-"розтяжки" із написом "#Захисти Україну" та прапори України.

Згодом до них приєднався і сам Петро Порошенко з дружиною та довіреними особами на виборах. Через деякий час багатотисячна хода вирушила у бік стадіону, де відбулися дебати, і розтягнулась на кілька кілометрів.


Акція "Захисти УкраїнУ"/ Джерело: ukrinform.ua

Для виступів на стадіоні змонтували одразу дві сцени: штаб кожного з кандидатів – свою. О 17 годині на стадіоні почалася розважальна програма. На сцені Зеленського виступив Артем Пивоваров, гурти KADNAY і "Мачете". На сцені Порошенка – Тарас Чубай, "Плач Єремії" та гурт Kozak System.

Сцена Зеленського: дивіться відео

Розважальна програма перед початком дебатів:

До НСК "Олімпійський" прибули перші глядачі дебатів: дивіться відео

Прихильники обидвох кандидатів навіть влаштували патріотичну перекличку до початку дискусії. З однієї сцени пролунало: "Слава Україні", а з іншої відповіли: "Героям слава!".

Які результати останніх соцопитувань щодо виборів?За даними Київського міжнародного інституту соціології, кандидата у президенти і шоумена Володимира Зеленського у другому турі виборів готові підтримати 72,2% опитаних українців, які визначилися з вибором і підуть голосувати. Водночас, за чинного президента Петра Порошенка проголосують – 25,4% респондентів. Ще 2,4% – зіпсували би бюлетень. Соціологи опитали 2004 респондентів з 9 по 14 квітня. Редакція 24 каналу застерігає, що будь-які соціологічні опитування можуть не відповідати дійсності, тому пропонує сприймати результати опитувань критично.


Рейтинг кандидатів у президенти в другому турі: опитування соцгрупи "Рейтинг"