В Укренерго повідомили, що сьогодні, 22 листопада, в енергосистемі зафіксовано дефіцит електроенергії. Диспетчерський центр прогнозує, що у вечірні години він може збільшитися.

Дивіться також Сотні населених пунктів без світла: ситуація в енергосистемі 22 листопада

Причини дефіциту електроенергії

В енергосистемі зафіксовано і прогнозується протягом дня дефіцит електроенергії. В Укренерго розповіли, що наразі є три основні причини дефіциту:

  • збільшення споживання через похолодання;
  • підвищена аварійність блоків електростанцій;
  • недостатність обсягів імпорту електроенергії з ЄС.

Річ у тім, що частину енергоблоків ще відбудовують після влучань російських ракет і дронів, а відновлені не можуть нести таке ж навантаження, як до пошкодження. У відомстві додали, що диспетчерський центр Укренерго шукає можливості покриття дефіциту.

Закликаємо українців ощадливо споживати електроенергію протягом доби. Не вмикайте одночасно потужні електропристрої, вимикайте світло в порожніх приміщеннях, перенесіть прання на нічні години,
– наголосили в Укренерго.


Скільки споживають енергоприлади / Інфографіка 24 Каналу

Яка ситуація в українській енергосистемі 22 листопада

  • Станом на ранок 22 листопада через бойові дії та з інших причин без світла залишаються 427 населених пунктів.
  • Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Запорізькій та Харківській областях. Енергетики проводять аварійно-відновлювальні роботи в залежності від безпекової ситуації та з дозволу військових.
  • Нині в Міненерго повідомили, що ситуація в енергосистемі поки що стабільна та контрольована. У роботі – 9 блоків атомних станцій, які генерують понад 55% потреб споживачів в електроенергії.
  • Також невдовзі з ремонтів повинні вийти блоки теплової генерації, які перебувають у короткострокових ремонтах. Для покриття потреб споживачів планується збільшення виробництва електроенергії гідроелектростанціями.